У Швейцарії вперше за 75 років розцвіла "трупна квітка"

Неділя 24 квітня 2011 09:52
Автор: RBC.UA
Тисячі туристів з'їхалися до швейцарського міста Базель, щоб помилуватися на гігантську квітку, що на рідкість погано пахне. У Швейцарії в останній раз ця рослина цвіла 75 років тому.

Тисячі туристів з'їхалися до швейцарського міста Базель, щоб помилуватися на гігантську квітку, що на рідкість погано пахне. У Швейцарії в останній раз ця рослина цвіла 75 років тому, передає ВВС.

Аморфофаллус титанічний (Amorphophallustitanum), відомий також під назвою "трупна квітка", має одне з найбільших суцвіть у світі. Але знаменитий він в першу чергу завдяки огидному "аромату" і рідкості цвітіння.

У всьому світі було зареєстровано всього 134 випадки цвітіння аморфофаллуса. У дикій природі його можна зустріти тільки в тропічних лісах індонезійського острова Суматра, але і там цих рослин майже не залишилося.

Суцвіття аморфофаллуса титанічного являє собою жовтий початок заввишки від 2 до 5 метрів, внутрішня поверхня якого пофарбована у бордовий колір, зовнішня - в зелений. Під землею знаходиться гігантський бульба масою до 50 кг.

Аромат квітки нагадує суміш запахів тухлих яєць і тухлої риби, а за зовнішнім виглядом квітка схожа на шматок м'яса, що розкладається. На думку вчених, саме такі неапетитні поєднання запаху і кольору привертає до нього комах-запилювачів.

Базельська квітка почаа пробиватися з грунту ще в березні і з тих пір додавала по 6 сантиметрів на день.

Співробітники Базельського ботанічного саду очікують, що за час цвітіння аморфофаллуса титанічної, а воно триває всього два дні, на нього встигнуть подивитися 10 тис. відвідувачів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся