ua ru

У штаті Міссісіпі скасували рабство

Автор: RBC.UA
Штат Міссісіпі ратифікував 13-у поправку до Конституції США, що скасовує рабство. Тепер воно формально скасоване на всій території Сполучених Штатів. Поправка, що поклала кінець рабству, була ратифікована Конгресом США ще в 1865 р., проте ряд південних штатів не підтримали її.

Штат Міссісіпі ратифікував 13-у поправку до Конституції США, що скасовує рабство. Тепер воно формально скасоване на всій території Сполучених Штатів, передає телеканал FoxNews. Поправка, що поклала кінець рабству, була ратифікована Конгресом США ще в 1865 р., проте ряд південних штатів не підтримали її.

У Міссісіпі, а також у Нью-Джерсі і Кентуккі голосування щодо ратифікації поправки відбулося лише в 1995 р., проте через бюрократичну помилки ця процедура так і не була завершена.

Порушення розгледів ад'юнкт-професор Ранджан Батра з Медичного центру Університету Міссісіпі. Він звернув увагу на проблему після перегляду фільму "Лінкольн" Стівена Спілберга. Ця біографічна стрічка розповідає про долю 16-го Президента США Авраама Лінкольна, який ініціював скасування рабства і завершив Громадянську війну в США.

Читайте також: HRW знайшла рабів на будівництві олімпійських об'єктів в Сочі

Батра разом зі своїм колегою з'ясували, що в Міссісіпі аж до лютого 2013 р. формально зберігалося рабство. У 1995 р. влада штату хоч і ратифікувала поправку, але не направили копію документа, що підтверджує скасування рабства, до Федерального реєстру США.

Тоді Батра подзвонив до секретаріату штату, який, нарешті, направив необхідний документ до Національного архіву. Федеральний Реєстр 7 лютого підтвердив, що штат Міссісіпі ратифікував тринадцятий поправку до Конституції США.

Читайте також: Україна бореться з торгівлею людьми, але недостатньо

Нагадаємо, що система рабовласництва та використання праці рабів, що існувала у британських американських колоніях і США в 1619-1865 роках. Більшість рабів були африканцями, насильно вивезеними з місць проживання, і їх нащадками. Праця рабів широко використовувався в плантації господарстві, дозволяючи отримувати американським рабовласникам високі прибутки. У першій половині XIX століття національне багатство Сполучених Штатів в значній мірі було засновано на експлуатації рабської праці. За період з XVI століття по XIX століття в країни Америки було завезено близько 12 мільйонів африканців, з них близько 645 тис. - на територію сучасних США.

Рабство було скасованЕ після завершення Громадянської війни 1861-1865 років та прийняття 13 до Конституції США в грудні 1865 року, фактично поклавши остаточний кінець рабства в США, зробивши його протизаконним і антиконституційним.