У шкільній їдальні в Харківській обл. отруїлася 21 людина, до лікарні потрапили 19 дітей

21 особа госпіталізована до інфекційного відділення Богодухівської центральної районної лікарні 5-7 жовтня з діагнозом "гостра кишкова інфекція". Серед тих, хто потрапив до лікарні 19 учнів Богодухівської гімназії № 1 та № 2. 

21 особа госпіталізована до інфекційного відділення Богодухівської центральної районної лікарні 5-7 жовтня з діагнозом "гостра кишкова інфекція". Серед тих, хто потрапив до лікарні 19 учнів Богодухівської гімназії № 1 та № 2. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Постраждалі пов'язують виникнення захворювання з харчуванням 4-5 жовтня в їдальні Богодухівської гімназії № 1.
Епідрозслідування спалаху розпочато 6 жовтня фахівцями обласної та Богодухівської районних санепідстанцій. Наказом Головного управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації створено оперативний штаб з локалізації та ліквідації захворювання.

Читайте також: На весіллі в Одеській області отруїлися 20 людей

"Під час епідрозслідування стану організації харчування в гімназії на харчоблоці виявлені порушення санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режиму, а саме: не дотримуються правила зберігання харчових продуктів та сировини, виявлені продукти без маркування та супровідної документації, що підтверджує еекачество і безпеку, відсутній контроль за організацією харчування в установі, порушено ведення медичної документації, в т.ч. з контролю за організацією харчування, недостатня кількість інвентарю для прибирання і т.д. ", - йдеться у повідомленні МОЗ.

Під час епідрозслідування інфекції проведено бактеріологічне обстеження 13 осіб, в т.ч. трьох працівників харчоблоку, одного постачальника харчових продуктів, одного продавця магазину, який знаходиться поблизу гімназії, в гімназії відібрано чотири проби харчових продуктів, дві проби води комунального водопроводу, 40 змивів з обладнання харчоблоку та об'єктів навколишнього середовища. Комплекс протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів триває.

Раніше сьогодні повідомлялося про отруєння 20 осіб на весіллі в Одеській обл. Там гості потрапили на лікарняні ліжка покуштувавши їжі домашнього приготування.

Читайте також: Кухаря в шведській школі попросили гірше готувати

Нагадаємо, що наприкінці вересня четверо дітей з Донецька потрапили в реанімацію в Криму. Діти отруїлися ягодами. Раніше, 20 і 21 вересня в смт Лівадія з підозрою на кишкову інфекцію було госпіталізовано більше 30 вихованців школи-інтернату віком від 7 до 18 років. Школа-інтернат, де отруїлися діти була закрита до усунення виявлених порушень.

23 серпня під Львові на весіллі отруїлися майже півсотні людей, серед них було 11 дітей. За фактом отруєння було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

У грудні 2011 р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в Україні з 2012 р. буде введена нова система контролю якості продуктів харчування. Раніше Азаров був обурений тим, що продукти харчування в Україні не відповідають встановленим стандартам якості, а також не містять компонентів заявлених на етикетці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся