ru ua

В Ровенской области объявили карантин из-за гриппа

Автор: RBC.UA
У Рівненській області ввели карантин через різке поширення захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.

У Рівненській області ввели карантин через різке поширення захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.

Крім обласного центру карантинні заходи діють в Кузнецовську, Дубно і в Костопільському районі, повідомляє "5 канал". Вони передбачають низку обмежень, зокрема, відвідувань хворих у медичних установах, масковий режим в закладах торгівлі та громадського харчування, а також обмеження масових заходів.

В цілому по області епідпоріг не досягнутий. Фахівці прогнозують, що захворювання на грип поступово піде на спад.

За інформацією Центру грипу та ГРВІ Центральної СЕС МОЗ України, показники захворюваності на грип та ГРВІ з 16 по 22 березня ц. р. не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні України та знаходяться в межах від - 0,2 % у Полтавській до - 75,2 % у Івано-Франківській областях.

Всього за звітний тиждень захворіло на грип та ГРВІ 251,052 тис. особи, із них госпіталізовано 105,74 тис. осіб (4,2% - від загальної кількості хворих), серед госпіталізованих 75,7 % становлять діти. Показник захворюваності дорівнює 54,8 випадків на 10 тис. населення, що на 6,05% більше, ніж минулого тижня.

Серед дитячого населення зареєстровано 162,001тис. випадок захворювань на грип та ГРВІ (64,5% від числа всіх захворілих), інтенсивний показник становить 200,5 на 10 тис. дитячого населення України, це на 9,4 % більше, ніж минулого тижня

У той же час як сьогодні повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби України, у відомстві дійшли висновку, що на даному етапі реформування системи охорони здоров'я передчасно обговорювати питання можливості заміни діючої системи універсального рутинного епіднагляду системою дозорного епіднагляду за грипом та ГРВІ.

Також було запропоновано менеджеру програми з грипу та інших збудників інфекцій дихальних шляхів відділу комунікаційних захворювань, безпеки в області охорони здоров'я і навколишнього середовища Європейського регіонального бюро ВООЗ доктору Каролін Браун провести найближчим часом нараду із залученням співробітників закладів, що здійснюють дозорний епіднагляд за грипом та ГРВІ на якій провести оцінку національної системи моніторингу грипу.

Раніше головний санітарний лікар України, голова Державної санітарно-епідеміологічної служби Анатолій Пономаренко заявляв, що епідемія грипу в Україну на поточний сезон не прогнозується.