ua en ru

У Росії проходять вибори в Державну думу шостого скликання

Автор: RBC.UA
У Росії проходять вибори депутатів Державної думи Федеральних зборів РФ шостого скликання. Перші виборчі ділянки відкрилися в 8:00 за місцевим часом (3 грудня 22:00 за київським часом) в Камчатському краї, Чукотському автономному окрузі, Магаданської області, у Північно-Курильському міському окрузі Сахалінської області, а також у ряді улусів Якутії (Абийський, Аллаіховський, Верхнеколимський, Середньоколимський, Нижньоколимський і Момский улуси). З кожною годиною до виборів приєднуватимуться нові регіони.  

У Росії проходять вибори депутатів Державної думи Федеральних зборів РФ шостого скликання. Перші виборчі ділянки відкрилися в 8:00 за місцевим часом (3 грудня 22:00 за київським часом) в Камчатському краї, Чукотському автономному окрузі, Магаданської області, у Північно-Курильському міському окрузі Сахалінської області, а також у ряді улусів Якутії (Абийський, Аллаіховський, Верхнеколимський, Середньоколимський, Нижньоколимський і Момский улуси). З кожною годиною до виборів приєднуватимуться нові регіони.

Завершиться голосування о 19:00 за київським часом в Калінінградській області. У віддалених і важкодоступних області 34 суб'єктів РФ з 18 листопада 2011 р. проходило дострокове голосування, в якому могли взяти участь більше 150 тис. виборців.

Громадяни Росії, що перебувають на території України, можуть проголосувати на виборах в Держдуму РФ на 9 виборчих дільницях й в 11 місцях проведення виїзного голосування в Україні.

Зокрема, громадяни Росії можуть проголосувати на виборчих дільницях у Києві на вулиці Кутузова, 8 (дільниця №5260), у Львові по вулиці Левицкого, 95 (дільниця №5261), в Одесі на Гагарінському плато, 14 (дільниця №5281), у Сімферополі на вулиці Одеській, 3-А (дільниця №5263), у Феодосії на вулиці Куйбишева, 21 (дільниця №5277), у Севастополі на площі Ушакова, 1 (дільниця №5265), в смт Кача (дільниця №5398) та в смт Гвардійське в домі офіцерів (№5279), у Харкові на вулиці Ольминського, 22 (дільниця №5262). Всі дільниці працюють із 08:00 до 20:00.

Крім того, з 11:00 до 16:00 голосування буде організоване в місцях проведення виїзного голосування в Чернігові (вул. Кирпоноса, 7), у Донецьку (вул. Челюскінців, 184-А), у Луганську (вул. Коцюбинського, 9-А), у Запоріжжі (вул. Красна, 24-А) і в Дніпропетровську (просп. Карла Маркса, 97).

Також з 10:00 до 16:00 голосування проходитиме в Миколаєві (вул. Адміральська, 27), з 10:00 до 15:00 - у Херсоні (вул. 40-річчя Жовтня, 8), з 11:00 до 14:00 - будуть організовані виїзні пункти голосування у Джанкої (вул. Леніна, 45/2), Євпаторії (просп. Перемоги, 19), Керчі (вул. Карла Маркса, 16-Б) і Ялті (вул. Севастопольська, 12/43).

Сьогодні 110 млн росіян вибирають 450 депутатів Держдуми. На депутатські мандати претендують більше 3 тис. кандидатів. Для проведення виборів утворено майже 97 тис. виборчих дільниць. Вперше в історії Росії депутати Держдуми обираються на п'ятирічний термін, раніше термін їх повноважень становив чотири роки.

Напередодні глава російського уряду Володимир Путін закликав росіян взяти участь в голосуванні на парламентських виборах і не слухати тих, хто відмовляє громадян від походу на виборчі дільниці.

Зазначимо, що вибори в Держдуму мають стати своєрідною репетицією голосування за нового Президента країни.

На місця в російському парламенті претендують всі сім діючих в РФ в даний час політичних партій. У бюлетені для голосування включені: "Справедлива Росія", ЛДПР, "Патріоти Росії", КПРФ, "Яблуко", "Єдина Росія" і "Правое дело". У минулих виборах до Держдуми брали участь 11 політичних партій з 15 зареєстрованих на той момент.

За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК) РФ, контролювати хід голосування і підрахунок голосів будуть більше 500 тис. російських спостерігачів. Крім того, на вибори приїдуть близько 700 міжнародних спостерігачів - представники Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, міжпарламентської асамблеї Співдружності Незалежних Держав (СНД), виконкому СНД , Шанхайської організації співпраці (ШОС), співробітники виборчих систем близько 20 країн світу.

Вибори в Держдуму пройдуть за пропорційною системою: всі 450 депутатів палати обиратимуться за партійними списками. При цьому на даних виборах у федеральну частину списку партії могли включити до десяти осіб (раніше - не більше трьох). У російський парламент потраплять партії, які подолали 7-процентний бар'єр. При цьому, відповідно до законодавства, в Держдуму повинні пройти не менше двох партій. У загальній складності партії, які подолали 7-процентний бар'єр, повинні набрати не менше 60% голосів виборців. Якщо ж тільки одна партія долає встановлений бар'єр, то автоматично до парламенту допускається наступна партія, яка посідає друге місце за кількістю виборців, що віддали за неї свої голоси. Крім того, на цих виборах може бути випробувана законодавча новація: у випадку, якщо яка-небудь партія набере від 5% до 7% голосів, вона буде представлена ​​в Держдумі. Партія, яка набрала від 5% до 6%, отримає один депутатський мандат, від 6% до 7% - два мандати.

Вибори вважатимуться такими, що не здійснилися, якщо жодна партія не отримала більше 7% голосів виборців, або якщо всі партії отримали в сукупності менше 60% голосів виборців. Згідно з чинним законодавством, вибори можуть бути визнані недійсними у випадках, якщо порушення, допущені при їх проведенні, не дозволяють достовірно визначити результати голосування. Крім того, вибори можуть бути недійсними, якщо скасовані підсумки голосування на виборчих дільницях, списки виборців яких сумарно становлять не менше 25% від загальної чисельності включених до списків виборців в цілому по країні. Якщо вибори депутатів Держдуми визнані недійсними, ЦВК призначає повторні вибори, які проводяться не пізніше ніж через чотири місяці з дня визнання виборів такими, що чи недійсними.

Центрвиборчком РФ почне оприлюднювати через ЗМІ, а також в інтернеті попередні підсумки голосування з 19:00 за київським часом 4 грудня 2011 р., тобто після завершення голосування в найзахіднішій частині території РФ - Калінінградській області. Результати будуть оголошуватися щогодини у міру їх надходження в державну автоматизовану систему (ГАС) "Вибори" з територіальних комісій. Підведення підсумків голосування по країні, за інформацією ЦВК, завершиться не пізніше 19 грудня, офіційна публікація підсумків голосування відбудеться не пізніше 24 грудня 2011 р.

Дані останніх опитувань провідних соціологічних компаній Росії говорять про те, що партія влади набере сьогодні, 4 грудня, більше половини голосів і позбудеться нинішньої конституційної більшості (більше двох третин мандатів) у Державній думі, але збереже просту і разом з тим переважну більшість. З обранням Путіна на шестирічний президентський термін у березні соціологи теж не передбачають складнощів.

Зазначимо, голова уряду РФ, лідер партії "Єдина Росія" Володимир Путін висунутий кандидатом в Президенти РФ на майбутніх виборах глави держави. Таке рішення ухвалене на минулому 27 листопада ц.р. в Москві другому етапі XII з'їзду "Єдиної Росії". За висунення Путіна кандидатом від "Єдиної Росії" на пост Президента РФ в ході таємного голосування делегати з'їзду проголосували одноголосно.

У свою чергу, Президент РФ Дмитро Медведєв закликав всіх громадян Росії прийти на парламентські вибори 4 грудня 2011 і проголосувати за "Єдину Росію". "Проголосуйте за нашу партію, програму і майбутнє і, тим самим, за нашого кандидата в Президенти", - закликав Медведєв. Аргументуючи свою позицію, він пояснив, що підсумки майбутніх виборів до Державної думи, безумовно, вплинуть на виборчу кампанію з виборів Президента РФ. "І чим переконливіше буде цей результат, тим вірніше і солідніше буде наша перемога на березневих виборах", - підкреслив Медведєв.

Також поборотися за президентське крісло хочуть голова КПРФ Геннадій Зюганов, голова ЛДПР Володимир Жириновський, член політичної ради партії "Яблуко" Григорій Явлінський і лідер незареєстрованої "Іншої Росії" Едуард Лімонов.

Нагадаємо, в Росії Рада Федерації призначила вибори президента РФ на 4 березня 2012 р. Про це йдеться в постанові Ради Федерації, прийнятому 25 листопада ц.р. на пленарному засіданні верхньої палати парламенту.

Починаючи з весни 2012 р., Президент РФ вперше буде обиратися на 6 років.