ru ua

У Росії підготували законопроект про хімічну кастрацію педофілів

Автор: RBC.UA
Слідчий комітет Росії підготував законопроект, згідно з яким до злочинців, хворим педофілією, може застосовуватися хімічна кастрація, повідомляє РБК daily.

Слідчий комітет Росії підготував законопроект, згідно з яким до злочинців, хворим педофілією, може застосовуватися хімічна кастрація, повідомляє РБК daily.

Глава СК РФ Олександр Бастрикін повідомив, що на сьогоднішній день в Росії заходи медичного характеру по відношенню до злочинців обмежуються амбулаторним примусовим спостереженням і лікуванням у психіатра. Він додав, що можливість вдатися до хімічної кастрації повинна бути і в особи, «яка не вчинила, але побоюється, що може зчинити статевий злочин стосовно неповнолітнього».

Відповідно до законопроекту СК, за кілька місяців до звільнення з місць позбавлення волі особа, яка вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх, повинна буде в обов'язковому порядку пройти психіатричне обстеження. Якщо за висновком комісії лікарів-психіатрів вона буде визнана небезпечною і не буде згодна на застосування хімічної кастрації, то адміністрація виправної установи зобов'язана буде звернутися до суду з клопотанням про госпіталізацію такої особи після закінчення терміну відбування покарання в психіатричний стаціонар у примусовому порядку.

Відзначимо, хімічна кастрація для педофілів і гвалтівників застосовується в ряді європейських країн і в деяких американських штатах. Зокрема, дана процедура припускає введення в організм людини спеціального препарату, який блокує дію чоловічого гормону тестостерону і призводить до пригнічення сексуального потягу.