ru ua

У Росії мають намір посилити боротьбу проти пропаганди гомосексуалізму (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Державна дума Російської Федерації прийняла в першому читанні поправки, що посилюють відповідальність за пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх. Парламентарії проявили рідкісну одностайність: за проголосували 388 депутатів, один утримався, ще один виступив проти.

Державна дума Російської Федерації прийняла в першому читанні поправки, що посилюють відповідальність за пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх. Парламентарії проявили рідкісну одностайність: за проголосували 388 депутатів, один утримався, ще один виступив проти.

Читайте також: Закон про заборону пропаганди гомосексуалізму може призвести до значного обмеження прав, - Лутковська

За словами депутата від "Справедливої ​​Росії" Дмитра Гудкова, єдиним, хто проголосував проти, виявився представник "Єдиної Росії" Сергій Кузін. Сам Гудков заявив, що взагалі не брав участі в голосуванні.

Законопроект доповнює КпАП РФ новою статтею - 6.13.1, що встановлює штраф за пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх. Для громадян штраф складе від 4 тис. до 5 тис. руб. (від 1,06 тис. грн до 1,325 тис. грн), для посадових осіб - від 40 тис. до 50 тис. руб. (від 10,6 тис. грн до 13,25 тис. грн), для юридичних осіб - від 400 тис. до 500 тис. руб. (від 106 тис. грн до 132,5 тис. грн).

"Пропаганда гомосексуалізму набула в сучасній Росії широкого розмаху. Така пропаганда ведеться як через засоби масової інформації, так і через активне проведення громадських акцій, що пропагують гомосексуалізм як норму поведінки. Особливо вона небезпечна для дітей і молоді, ще не здатних критично поставитися до тієї лавини інформації, яка обрушується на них кожен день. У зв'язку з цим необхідно захистити, насамперед, молоде покоління від впливу гомосексуальної пропаганди, цю мету й переслідує даний законопроект", - зазначають автори документа.

Читайте також: У Москві затримали близько 40 учасників акції проти закону про заборону пропаганди гомосексуалізму

Вони уточнили, що право складати протоколи про адміністративні правопорушення за публічні дії, спрямовані на пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх, покладається на посадових осіб органів внутрішніх справ (поліції), а розгляд справ про адміністративні правопорушення - на суддів.

Зазначимо, що біля стін Державної думи, де обговорювалося питання про заборону пропаганди гомосексуалізму, були затримані кілька десятків осіб. Поцілунки між дівчатами не сподобалися прихильникам закону про заборону гей-пропаганди, які почали закидати їх яйцями. У результаті в ситуацію втрутилася поліція.

Додамо, що кілька днів тому поблизу будівлі Думи стався аналогічний інцидент: представники секс-меншин влаштували акцію проти закону про гей-пропаганду. На них накинулися православні активісти, деякі хулігани були затримані поліцейськими.

Читайте також: Експертна рада при омбудсмені вимагає скасувати законопроект про пропаганду гомосексуалізму в Україні

Нагадаємо, що в жовтні минулого року ООН розкритикувала законопроект про пропаганду гомосексуалізму в Україні. У заяві Верховного комісара ООН з прав людини Наві Піллай йшлося, що законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму, є явно дискримінаційним і суперечить міжнародним зобов'язанням України щодо забезпечення свободи слова та інформації.

Пізніше в жовтні автор законопроекту №10729 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за пропаганду гомосексуалізму)" Віталій Журавський відкликав його з парламенту.

Нагадаємо, 2 жовтня 2012 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №8711, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму. Зміни, які пропонується внести, зокрема, до Кримінального кодексу, передбачають введення покарання аж до позбавлення волі до 5 років за розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, гомосексуалізму, расової, національної чи релігійної нетерпимості і дискримінації.

Читайте також: При прийнятті закону про заборону пропаганди гомосексуалізму необхідно враховувати точку зору вірян, - Янукович

Крім того, неприпустимою буде вважатися пропаганда гомосексуалізму у ЗМІ. У пояснювальній записці до проекту документа йшлося, що прийняття проекту закону сприятиме підвищенню ефективності протидії пропаганді сексуальних збочень в Україні.