Роскосмос: Втрата "Прогресу" не вплине на забезпечення екіпажів МКС

Втрата транспортного вантажного корабля "Прогрес М-12М" не вплине на забезпечення життєдіяльності екіпажів 28/29 експедицій Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомили в Роскосмосі.

Втрата транспортного вантажного корабля "Прогрес М-12М" не вплине на забезпечення життєдіяльності екіпажів 28/29 експедицій Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомили в Роскосмосі.

"Наявність запасів продовольства, води і засобів системи забезпечення життєдіяльності дозволяє забезпечити функціонування екіпажу протягом тривалого періоду", - йдеться в повідомленні відомства.

У Роскосмосі також уточнили, що для розслідування причин ситуації, що склалася створена комісія з числа представників Роскосмосу і організацій ракетно-космічної промисловості.

Раніше повідомлялось, що транспортний вантажний корабель "Прогрес М-12М", запущений з космодрому Байконур, розбився після невдалого запуску. "24 серпня під час запуску ракети-носія "Союз-У" з транспортним вантажним кораблем "Прогрес М-12М" в ході роботи третьої ступені на 325 секунді польоту РН, за попередніми даними, сталося порушення роботи рухової установки, що призвело до її аварійного відключення. Транспортний вантажний корабель "Прогрес М-12М" не виведений на задану орбіту", - йшлося в повідомленні Роскосмосу.

Пізніше стало відомо, що уламки "Прогресу М-12М" впали на Алтаї. Як повідомили РБК в адміністрації Чойського району Алтайського краю, уламки корабля впали в тайгу. За попередніми даними, постраждалих немає. На місце НП виїхала бригада пожежників. За словами очевидців, вибух від падіння було чутно за 100 км.

Корабель повинени був доставити на Міжнародну космічну станцію (МКС) 2 т 670 кг різних вантажів. Зокрема паливо, апаратуру для наукових досліджень, запаси стислого кисню, продукти харчування, витратне обладнання для російського і американського сегментів станції, посилки для екіпажу МКС.

Планувалося, що корабель пристикується до модуля "Зірка" МКС 26 серпня, змінить раніше відстикувався транспортний корабель "Прогрес М-11М", який напередодні відчалив від МКС і почав автономний політ. Зведення корабля "Прогрес М-11М" з орбіти намічено на 1 вересня ц.р.

Нагадаємо, ракета космічного призначення "Союз-У" з вантажним транспортним кораблем "Прогрес М-12М" стартувала з космодрому Байконур сьогодні о 16:00 за київським часом.

Зазначимо, це вже друга велика невдача російської космічної галузі за останній тиждень.

Так, 18 серпня ц.р. з космодрому Байконур стартувала ракета-носій "Протон М" з розгінним блоком "Бриз-М" і супутником "Експрес-АМ4". Ракета-носій "Протон-М" відпрацювала штатно, головний блок у складі "Бриз-М" і космічного апарату відокремився у встановлений час. Чотири включення розгінного блоку також були проведені в розрахунковий час. Однак у час, що залишився до п'ятого включення розгінного блоку виникли проблеми з передачею телеметричної інформації та отриманням сигналу з "Бриз-М" і борту "Експрес-АМ4", до орбіти супутник так і не добрався. Пізніше "Експрес-АМ4", розгінний блок і додатковий паливний бак розгінного блоку були виявлені системою контролю космічного простору США.

Роботи з підготовки до пусків ракет-носіїв "Протон-М" і розгінного блоку "Бриз-М" тимчасово призупинено до встановлення і усунення причин нештатного виведення на орбіту КА "Експрес-АМ4".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top