ua en ru

Кількість загиблих в збройних зіткненнях в Сирії зросла до 25 осіб

Автор: RBC.UA
Число загиблих в суботу в Сирії в зіткненнях між армійськими підрозділами і загонами військових, які перейшли на бік опозиції, зросло до 25 людей, повідомляє радіо "Свобода".

Число загиблих в суботу в Сирії в зіткненнях між армійськими підрозділами і загонами військових, які перейшли на бік опозиції, зросло до 25 людей, повідомляє радіо "Свобода".

Найбільш криваві зіткнення, за даними правозахисників, відбулися на північному заході країни, в провінції Ідліб. Серед загиблих - військовослужбовці і мирні жителі. Підтвердити інформацію даними з інших джерел неможливо.

Раніше представники сирійської правозахисної організації SOHRВ повідомляли, що в результаті збройних зіткнень в Сирії за минулу ніч загинули, щонайменше, 23 людини.

Влада Сирії сьогодні піддала критиці прийняту напередодні резолюцію Ради ООН з прав людини, назвавши її "несправедливою". У резолюції Дамаск підданий різкій критиці за репресії проти опозиції. Вивченням ситуації в Сирії займеться спеціальний доповідач.

Нагадаємо, з березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки Президента країни Башара Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок опозиції, однак жорстко придушує антиурядові виступи. За останніми даними, оприлюдненими верховним комісаром ООН з прав людини, кількість загиблих в ході масових заворушень в Сирії склала 4,6 тис. осіб.

Напередодні комітет ООН з прав людини засудив Сирію за "серйозні і регулярні" порушення прав людини. У число порушень входять вбивства і тортури цивільного населення країни. На думку комітету, за загальною кількістю порушень владу Сирії можна звинуватити у злочинах проти людяності.

Представник США в ООН Айлін Чемберлейн Донахью заявила, що проти Сирії "були представлені незаперечні докази, які надалі можуть послужити підставою для залучення влади Сирії до відповідальності". За словами Донах'ю, не виключена передача справи до Міжнародного кримінального суду.

Раніше, 1 грудня, міністри закордонних справ країн Євросоюзу за підсумками засідання в Брюсселі домовилися посилити санкції відносно Сирії та Ірану, істотно розширивши "чорні списки".

Зокрема, як повідомили представники ЄС, у нові списки по Сирії поповнилися додатково 11 установами і 12 офіційними особами, близькими до режиму президента Башара Асада, якого міжнародне співтовариство звинувачує в жорстокому придушенні антиурядових демонстрацій.

Напередодні влада країни заявила, що понад 900 осіб, заарештованих за участь у недавніх антиурядових акціях, звільнені. Державні сірійські ЗМІ стверджують, що з початку листопада за амністією вже звільнили понад 1,5 тис. ув'язнених.

Також влада Туреччини офіційно оголосила про прийняття пакету економічних санкцій щодо Сирії. Відносини Анкари і Дамаска погіршилися, після того як у березні 2011 р. в Сирії почалися масові заворушення. Прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган засудив придушення силами правопорядку антиурядових виступів і закликала Президента Башара Асада піти у відставку.

27 листопада ц.р. Ліга арабських держав (ЛАГ) схвалила пакет санкцій проти Сирії. Санкції передбачають припинення ряду фінансових відносин між членами ЛАД і сирійським урядом, включаючи операції з Центробанком Сирії. Крім того, заходи передбачають заборону на в'їзд до країн-членів блоку ряду сирійських офіційних осіб.

Рішення про введення санкцій проти Сирії було прийнято після того, як сплив термін ультиматуму, пред'явленого ЛАГ сирійським владі, згідно з яким Дамаск мав у триденний термін дотримати вимоги досягнутого раніше угоду з ЛАД з врегулювання конфлікту в країні.

Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Крім того, на початку вересня 2011 р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАГ призупинила членство країни в цій організації.

Наприкінці листопада уряди країн - членів ЄС попередньо схвалили розширення санкцій. Європейський союз додав до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довівши його, таким чином, до 74 осіб. Особи, які потрапили в цей список позбавляються права на в'їзд до ЄС. Крім того, їх вклади в європейських банках будуть заморожені.