ua en ru

В результаті двох вибухів в Дамаску загинули 27 людей, 100 поранені

Автор: RBC.UA
Жертвами подвійного теракту в столиці Сирії Дамаску стали як мінімум 27 людей, ще близько 100 чоловік з пораненнями різної тяжкості доставлені в лікарні міста. Інформацію про це в ефірі національного телебачення озвучив міністр охорони здоров'я Ваель аль-Хальк.

Жертвами подвійного теракту в столиці Сирії Дамаску стали як мінімум 27 людей, ще близько 100 чоловік з пораненнями різної тяжкості доставлені в лікарні міста. Інформацію про це в ефірі національного телебачення озвучив міністр охорони здоров'я Ваель аль-Хальк.

Сьогодні вранці столицю Сирії з хвилинним інтервалом потрясли два потужні вибухи. Метою терористів стали державні установи: будівля управління розвідки військово-повітряних сил і департамент розслідування кримінальних злочинів.

У поліції вже назвали дії спланованим терактом, повідомивши, що в обох випадках діяли терористи-смертники, які привели в дії вибухові пристрої, що знаходилися всередині автомобілів припаркованих біля будинків силових структур.

Очевидці повідомляють, що серед убитих як співробітники силових відомств, так і перехожі, що опинилися в безпосередній близькості від місця вибуху.

Нагадаємо, це не перші великі теракти, що відбулися в Сирії з початку року. Так, 6 січня терорист-смертник підірвав себе в центрі Дамаску, привівши у дію вибуховий пристрій поблизу поліцейського автобуса в окрузі Аль-Міда. В результаті теракту загинули 25 городян, ще 46 людей отримали поранення.

На початку лютого теракт стався на півночі Сирії в місті Алеппо - в результаті двох вибухів загинули 25 людей, близько 175 постраждали

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, яке загрожує перерости в громадянську війну. За оцінками ООН, за час конфлікту загинули, по меншій мірі, 8 тис. людей, більшість з них - цивільні особи. Президент країни Башар Асад в спробі зупинити протести скасував режим надзвичайного стану, який діяв майже 50 років, амністував тисячі політв'язнів і затвердив нову конституцію, схвалену на референдумі в кінці лютого ц.р. Однак сирійська опозиція продовжує вимагати відставки Асада і звинувачує режим в жорсткому придушенні мирних протестів.

15 березня повідомлялося, що, за даними Продовольчої сільськогосподарської організації (Food and Agricultural Organisation - ФАО) ООН, в Сирії 1,4 млн чоловік відчувають дефіцит продовольства і знаходяться під загрозою голоду.

Напередодні всі шість країн, що входять до Ради співробітництва держав Перської затоки (ССГПЗ), закрили свої дипломатичні представництва в Сирії. Крім дипломатичних установ держав-членів ССГПЗ, двері своїх посольств у Дамаску також закрили країни Західної Європи, США і Канада.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації. Також країну покинули посли багатьох європейських і африканських країн. Однак, в Сирії був проведений референдум з питання внесення змін до Конституції. За скасування статусу партії "Баас" як такої, що "очолює країну і суспільство" проголосували майже 90% сирійців. Президент Башар Асад вже підписав цей документ.