У Раді зареєстровано проект постанови про визнання геноциду вірмен

Четвер 06 червня 2013 20:25
Автор: RBC.UA
У Верховній Раді (ВР) України сьогодні, 6 червня, зареєстровано проект постанови про визнання геноциду вірменського народу. Текст документа на сайті парламенту наразі відсутній.

У Верховній Раді (ВР) України сьогодні, 6 червня, зареєстровано проект постанови про визнання геноциду вірменського народу. Текст документа на сайті парламенту наразі відсутній.

Читайте також: У вірменських церквах України пройшли поминальні служби за жертвами геноциду вірмен

Ініціаторами законопроекту №2254а виступили народні депутати Арсен Аваков ("Батьківщина") та Вілен Шатворян (Партія регіонів).

Геноцид вірмен був організований і здійснений у 1915 р. (на думку деяких джерел, тривав до 1923 р.) на територіях, контрольованих владою Османської імперії. Геноцид здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид вірмен проводився у декілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен із прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства вірмен. Деякі історики включають до нього вбивства 1890-х рр., різанину в Смирні і дії турецьких військ у Закавказзі в 1918 р.

Читайте також: Конституційна рада Франції визнала неконституційним закон про геноцид вірмен

Основними організаторами геноциду вважаються лідери младотурків Талаат, Джемаль і Енвер, а також керівник "Особливої ​​організації" Бехаеддін Шакір. Одночасно з геноцидом вірмен в Османській імперії мали місце геноцид ассирійців і геноцид понтійських греків. Велика частина вірменської діаспори виникла з вірмен, які втекли з Османської імперії.

Термін "геноцид" свого часу був запропонований для позначення масового знищення вірмен в Османській імперії і євреїв на територіях, окупованих нацистською Німеччиною. Геноцид вірмен є другим за вивченістю актом геноциду в історії після Голокосту. У спільній Декларації від 24 травня 1915 р. країн-союзниць (Велика Британія, Франція і Росія) масові вбивства вірмен вперше в історії були визнані злочином проти людяності.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся