У Раді з'явився законопроект про проведення виборів у проблемних округах 18 серпня

У Верховній Раді (ВР) України зареєстрований законопроект № 2971-д "Щодо повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах№ 94, 132, 194, 197, 223". Текст проекту закону опублікований на офіційному сайті ВР.

У Верховній Раді (ВР) України зареєстрований законопроект № 2971-д "Щодо повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах№ 94, 132, 194, 197, 223". Текст проекту закону опублікований на офіційному сайті ВР.

Відповідно до законопроекту пропонується призначити повторні вибори в одномандатних виборчих округах№ 94, 132, 194, 197, 223 на 18 серпня 2013 р.

Також, пропонується встановити, що виборчий процес повторних виборів депутатів починається за шістдесят днів до дня голосування, у разі якщо цей закон набере чинності через шістдесят два або більше днів до дня голосування.

Раніше Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ухвалив рішення рекомендувати парламенту проголосувати за основу проект закону "Про повторних виборах народних депутатів України в одномандатних виборчих округах№ № 94, 132, 194, 197, 223" № 2971-д, який призначає вибори на 18 серпня 2013 р. Співавторами законопроекту є голова комітету Давид Жванія і члени комітету Ольга Михайленко, Анатолій Близнюк та інші.

Читайте також: США вимагають від України перевиборів на проблемних округах

У проекті закону прописано, що він має одноразове застосування.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012 р. Однак, у Верховну Раду пройшли 445 народних депутатів. 5 листопада ЦВК визнав неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 у зв'язку з численними порушеннями, допущеними в ході голосування і підрахунку голосів. Там мають відбутися перевибори.

В окрузі №94 у Київській області, відповідно до протоколів, переміг опозиціонер Віктор Романюк, однак кандидат від ПР Тетяна Засуха через суд домоглася скасування результатів голосування на 30 дільницях. В окрузі №132 також переміг кандидат від "Батьківщини" Аркадій Корнацький, проте кандидат від влади Віталій Травянко оскаржив результати. Все закінчилося втручанням "Беркута" у виборчий процес. У Черкаській області в округах №194 та №197, згідно протоколів, перемогли опозиціонери Микола Булатецький і Леонід Доценко, однак через суди підрахунок результатів був зірваний Валентиною Жуковською та Богданом Губським. У київському окрузі №223 виборчий процес перетворився на фарс. ОВК не захотіла визнавати результати голосування за протоколами, за яким Юрій Левченко із "Свободи" переміг Віктора Пилипишина.

Читайте також: Опозиція підтримає на перевиборах в проблемних округах кандидатів, які балотувалися раніше

Після виборів було вирішено провести у проблемних округах перевибори. Однак це питання затягнулося більш ніж на півроку. І тільки в кінці травня представники опозиції і парламентської більшості досягли принципової угоди про проведення повторних виборів народних депутатів у проблемних округах. У Партії регіонів погодилися з аргументами опозиції, яка наполягала на тому, що вибори повинні пройти не пізніше осені і тільки в п'яти округах, де ЦВК не змогла встановити результати голосування.

Таким чином, Олександр Домбровський та Павло Балога, яких раніше суд позбавив мандатів, збережуть свої депутатські повноваження.

Вибори в проблемних округах пройдуть за старим законом.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся