ua en ru

У Празі десятки тисяч людей взяли участь у марші проти заходів жорсткої економії

Автор: RBC.UA
У столиці Чехії м .Празі пройшов антиурядовий марш, в якому взяли участь десятки тисяч людей.

У столиці Чехії м .Празі пройшов антиурядовий марш, в якому взяли участь десятки тисяч людей, повідомляє радіостанція "Свобода".

Акцію організували профспілки і десятки громадських організацій і громадських ініціатив. За їх даними, в марші взяли участь близько 100 тис. робітників, службовців, пенсіонерів, студентів з різних регіонів країни. До них приєдналися і прихильники опозиційних соціал-демократів.

Звучали вимоги відставки правоцентристського коаліційного уряду на чолі з прем'єром Петром Нечасом і проведення дострокових виборів. Присутні несли плакати з гаслами проти заходів жорсткої економії, в рамках яких уряд планує реформувати пенсійні програми та програми у сфері охорони здоров'я.

Марш став частиною широкої кампанії чеських активістів під назвою "Зупинити уряд".

Прем'єр-міністр Нечас заявив, що поважає право людей на висловлення своєї думки, але підтримує реформи уряду. Правоцентристський уряд Нечаса підтримує введення заходів економії, щоб повернути показник бюджетного дефіциту до показника, нижче 3% від ВВП.

Слід зазначити, що це вже далеко не перші акції проти політики чеського уряду. 16 березня в декількох містах Чехії тисячі людей взяли участь в антиурядових демонстраціях. За даними поліції, на центральній площі міста Брно зібралися близько 4 тис. осіб, в центрі Праги - понад 2 тис. Учасники акцій вимагали скасування низки непопулярних урядових реформ, формування безпартійного кабінету технократів, прийняття закону про референдум, а також виходу Чехії з міжнародної угоди ACTA, яку багато хто вважає такою, що обмежує свободу інформації в Інтернеті.

У травні 2011 р. в Чехії пройшов ряд демонстрацій і страйків, спрямованих проти ухвалення реформи охорони здоров'я. Проте в червні минулого року чеський парламент схвалив реформу.

Транспортні профспілки Чехії організували страйк на знак протесту проти реформ уряду. Профспілки були не згодні з бюджетними реформами, пропонованими кабінетом міністрів Нечаса. Особливо непопулярною в суспільстві стала реформа пенсійної системи Чехії і підвищення пенсійного віку до 65 років до 2030 р.

Парламентські вибори в Чехії заплановано на 2014 р. Довіра до уряду Нечаса перебуває на мінімальному рівні.