У ПР не хочуть дострокових виборів і обіцяють відкрити Раду 19 лютого

Четвер 14 лютого 2013 16:05
Автор: RBC.UA
Депутати від Партії регіонів згодні голосувати персонально, щоб Верховна Рада запрацювала вже 19 лютого. При цьому проведення позачергових парламентських виборів взагалі виключається. Про це сьогодні в один голос заявили спікер парламенту Володимир Рибак і голова регламентного комітету ВР Володимир Макеєнко, передає кореспондент РБК-Україна.

Депутати від Партії регіонів згодні голосувати персонально, щоб Верховна Рада запрацювала вже 19 лютого. При цьому проведення позачергових парламентських виборів взагалі виключається. Про це сьогодні в один голос заявили спікер парламенту Володимир Рибак (на фото) і голова регламентного комітету ВР Володимир Макеєнко, передає кореспондент РБК-Україна.

Рибак упевнений, що Президент Віктор Янукович не розпустить парламент. "Я такий варіант не розглядаю... Я думаю, що парламент знайде в собі сили і буде працювати далі", - сказав Рибак на прес-конференції.

З цією метою Рибак має намір на завтрашній погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій просити народних депутатів почати 19 лютого сесію без бійок і з розгляду питань про внесення змін до регламенту у разі необхідності введення персонального голосування у Верховній Раді.

Читайте також: Перевибори до парламенту на сьогоднішній день нереальні, - Єфремов

Крім того, він зазначив, що ідею силового розблокування роботи парламенту він також не підтримує. "Треба відвикати від цього, тому що у нас європейська держава". На думку голови парламенту, на сьогоднішній день є всі підстави розпочати роботу парламенту без застосування силових методів.

Аналогічної думки дотримується і Володимир Макеєнко. "Ми не божевільні, щоб витрачати на дострокові парламентські вибори ще 1 млрд грн. У нас вибори будуть в 2015 р. Вибори пройшли, люди витратили багато ресурсів, сил і понесли значні матеріальні витрати. Які перевибори? Їх можливість - нуль відсотків", - сказав він.

Макеєнко впевнений, що блокування трибуни буде знято опозицією в найближчий час, а більшість готова голосувати персонально згідно Конституції.

Читайте також: Янукович доручив забезпечити нормальну роботу парламенту

"Кожен депутат повинен голосувати індивідуально. Тому 19 лютого спікер Рибак заявить про тих, кого немає в залі. І будуть заблоковані картки тих, хто не присутній на засіданні. У Конституції немає положення про сенсорну кнопку, тому будемо голосувати індивідуально. Якщо треба - будемо проводити перекличку. Я думаю, що Рада почне роботу по порядку денному, затвердженому на 18 лютого, коли у нас буде погоджувальна рада", - зазначив Макеєнко.

Наближення консенсусу в цьому гострому питанні бачить і лідер партії "Удар" Віталій Кличко. Сьогодні він висловив упевненість, що на завтрашньому засіданні керівників депутатських груп і фракцій у голови парламенту Володимира Рибака буде досягнуто консенсусу щодо персонального голосування у Верховній Раді.

Зазначимо, що поштовхом до зговірливості депутатів-регіоналів могла послужити вчорашня заява Єфремова про те, що Янукович доручив терміново забезпечити нормальну роботу парламенту.

Читайте також: "Свобода" і "Батьківщина" приєднаються до блокування трибуни ВР найближчим часом, - Кличко

Раніше всі спроби вирішити проблему персонального голосування і відповідно відновити роботу Верховної Ради провалилися. Блокада парламенту породила питання про позачергові вибори. Згідно з нормами Конституції, Президент України може достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся