ua en ru

Держзвинувачення у справі Тимошенко просить у суду для неї покарання в 7 років

Автор: RBC.UA
Прокурори, які підтримують державне обвинувачення, просять суд визнати екс-прем'єр-міністра України, лідера партії Батьківщина Юлію Тимошенко винною і призначити покарання їй у вигляді позбавлення волі терміном на 7 років. Про це заявила прокурор Лілія Фролова, передає кореспондент РБК-України.

Прокурори, які підтримують державне обвинувачення, просять суд визнати екс-прем'єр-міністра України, лідера партії Батьківщина Юлію Тимошенко винною і призначити покарання їй у вигляді позбавлення волі терміном на 7 років. Про це заявила прокурор Лілія Фролова, передає кореспондент РБК-Україна.

"Обставин, що пом'якшують, або обтяжують покарання Тимошенко не встановлено. Вчинений злочин відноситься до категорії тяжких... Ваша честь, за результатами судового розгляду цієї справи просимо суд визнати Тимошенко Юлію Володимирівну винною у вчинені злочину передбаченого частиною 3 статті 365 кпк України, з урахуванням суспільної небезпечності та ступеня тяжкості вчиненого злочину просимо назначити покарання підсудній у вигляді 7 років позбавлення волі без права обіймати посади в державних органах протягом 3 років", - заявила прокурор Фролова. Також прокурори просять задовольнити цивільний позив компанії НАК "Нафтогаз України" і стягнути з Тимошенко завдані нею збитки у розмірі 1 млрд 516 млн грн, а також стягнути судові витрати у розмірі 10 тис. 434 грн.

При цьому за словами адвоката Тимошенко Юрія Сухова, вирок у справі екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко буде винесений максимум в п'ятницю, 30 вересня.

"Звинувачення звернулося до суду з вимогою дати міру покарання Тимошенко у вигляді позбавлення волі на 7 років. Це мінімальна санкція передбачена ст. 365 (за якою звинувачують Тимошенко)... Разом з тим, я думаю, що завтра буде наш виступ, де буде однозначно сказано, що всі доводи прокуратури будуються виключно на здогадках... Ми розподіли по напрямках, що кожен з нас буде казати, зі свого боку підходити до вершини умовиводу про те, що в діях Тимошенко немає складу злочину", - сказав Сухов.

На питання про те, коли може бути винесений остаточний вирок, Сухов відповів: "Якщо суд буде проводити кожен день засідання, то я не виключаю, що в четвер суд піде в дорадчу кімнату. Завтра розпочнеться засідання з виступу цивільного позивача від "Нафтогазу", потім буде виступати Юлія Володимирівна, після неї буду виступати я. Швидше за все, в четвер будуть виступати мої колеги, після чого будуть репліки... Так що максимум в п'ятницю буде (отримано вирок)".

Печерський райсуд Києва переніс засідання у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко на 9:30 28 вересня 2011 р. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв.

Раніше суддя видалив із залу судових засідань у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко народного депутата від БЮТБ Остапа Семерака та народного депутата від НУ-НС Юрія Кармазіна. Такі рішення суддя Родіон Кірєєв прийняв на місці.

Суд визнав поведінку народних депутатів як грубе порушення порядку в залі судових засідань. Семерак вигукнув репліку про те, що робочий день вже закінчено і суддя мучить прокурорів, змушуючи їх далі зачитувати промову. В свою чергу Кармазін вигукнув з місця репліку "немає в діях Тимошенко складу злочину".

Народний депутат Володимир Бондаренко сам вийшов із зали суду, не чекаючи видалення.

Раніше Печерський суд відмовив захисту екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко перейти на стадії судового слідства. Таке рішення суддя Родіон Кірєєв прийняв на місці.

"Враховуючи, що суд вивчив всі докази по справі... на місці постановив: у задоволенні клопотання захисту відмовити", - заявив суддя Родіон Кірєєв.

Як повідомив РБК-Україна захисник Тимошенко Сергій Власенко, у кримінальній справі відсутній документ, який підтверджує провину екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

"За два тижні перерви в засіданні Печерського райсуду захист нарешті отримав можливість більш-менш докладно ознайомитися з матеріалами справи. При цьому ми побачили, що в матеріалах справи відсутній документ, підписання якого інкримінують Тимошенко. Директив, з її оригінальним підписом, не існує. Тобто директиви факсиміле, а не зрозуміло куди подівся оригінал. Оригінал не досліджувався, хоча в матеріалах справи лежать нібито оригінальні підписи Тимошенко. Тобто, експерт вже повинен йти у в'язницю... Не може експерт відрізнити факсиміле від живого підпису і він зобов'язаний був зробити графологічну експертизу і написати, що на даному документі стоїть відбиток факсиміле, а він написав, що це її власноручний підпис. Експерт зробив помилку для першого класу... Економічні експертизи, на які спиралася прокуратура, також сумнівні, тому що, зіставивши час, ми виявили, що дві експертизи проводилися одночасно за одними і тими ж документами, тобто це означає, що ці документи повинні були возити з однієї будівлі в іншу... а по одним і тим же документам може проводитися тільки одна експертиза, а не дві, що вже свідчить про те, що хтось... не зовсім точно написав якісь висновки в експертизі. Плюс, ми знайшли в матеріалах справи акт КРУ довідку самого "Нафтогазу" ... де написано, що в частині збитку, частини витрат на транспортування газу в 2009 р. не було, а ця діяльність була для НАК "Нафтогаз" прибутковою. Тобто... фактично повністю ламається схема звинувачення Тимошенко", - сказав Власенко.

Раніше, захист Тимошенко заявила через канцелярію суду клопотання про поновлення стадії судового слідства. Захисники екс-прем'єр-міністра, обґрунтовуючи своє клопотання підкреслили, що вони не досліджували всі матеріали справи і в зв'язку з цим вимагали відновити стадії судового слідства. Прокурори, що підтримують державне обвинувачення, виступили категорично проти.

"Судовий процес може перейти на стадії судового слідства лише коли виникає потреба залучити до матеріалів нові докази... клопотання захисту не відповідає нормам Кримінально-процесуального кодексу України та задоволенню не підлягає", заявив прокурор Олександр Микитенко.

В даний момент сторона звинувачення приступила до обґрунтування провини Юлії Тимошенко.

Раніше Печерський райсуд перейшов на фінальну стадію судового процесу - судові дебати. Сторони-учасники процесу будуть обмінюватися тезами, доводячи свою точку зору. Зазначимо, на засіданні присутні захисники підсудної Юлії Тимошенко адвокати Микола Сірий і Юрій Сухов, а також її дочка Євгенія Карр та чоловік Олександр Тимошенко. Також у залі судових засідань присутні представники дипломатичного корпусу різних країн світу. Також до суду прибув глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. Нагадаємо, раніше Тейшейра збирався відвідати Тимошенко в СІЗО.

Юлію Тимошенко доставили в будівлю Печерського районного суду близько 14:30. Через кілька хвилин група її прихильників спробувала прорватися в арку Печерського райсуду, зупинити їх змогли тільки представники "Беркута" в кількості 20-30 осіб, які підійшли на допомогу міліції. Нині прихильники Тимошенко скандують політичні гасла, ситуація стабілізувалася. Перед цим відбулися незначні сутички між журналістами і міліцією через те, що співробітники органів почали розштовхувати представників ЗМІ та переставляти штативи камер.

Нагадаємо, 12 вересня суд оголосив перерву в слуханні справи Юлії Тимошенко до 27 вересня. Суддя Родіон Кірєєв тоді заявив, що двотижневий перерва необхідна захисту Тимошенко.

8 вересня суд завершив судове слідство і перейшов на стадію судових дебатів. Сторона захисту колишнього прем'єра тоді заявила, що у неї було недостатньо часу для підготовки.

Під час судового слідства, серед інших, свідчення давали прем'єр-міністр України Микола Азаров, екс-Президент України Віктор Ющенко, екс-прем'єр Юрій Єхануров, колишній міністр транспорту Йосип Вінський, колишній міністр освіти Іван Вакарчук.

7 вересня Юлія Тимошенко давала свідчення. Вона заявила, що в її діях при наданні "газових директив" в 2009 р. не було нічого незаконного.

Юлії Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом" на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО. Цей крок викликав широкий внутрішній і міжнародний резонанс.

Після оголошення перерви в судовому засіданні повідомлялося, що стан здоров'я Юлії Тимошенко погіршився, а європейські і українські політики активно обговорювали процес подальшої євроінтеграції України у випадку винесення обвинувального вироку.
Так, наприклад комісар ЄС з питань розширення та східної політики сусідства Штефан Фюле дав зрозуміти, що, якщо екс-прем'єр-міністр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко отримає термін, переговори з Україною припиняться. А прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що пов'язувати інтеграцію України в ЄС з судовим процесом над Юлією Тимошенко неправильно.

Зазначимо, сьогодні віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що в найближчі кілька днів Президент України Віктор Янукович подасть на розгляд парламенту законопроект, що стосується легалізації економічних злочинів. "Думаю, через кілька днів Президент подасть відпрацьований законопроект щодо гармонізації економічних злочинів", - сказав Тігіпко. За його словами, спільні зусилля в справі скорочення непрацюючих у кримінальному законодавстві статей приносять результат.