У Пакистані вибухнув автобус з паломниками: Загинули 19 осіб, понад 20 віруючих отримали поранення (фото)

Як мінімум 19 мусульманських паломників загинули в результаті теракту в провінції Белуджистан на південному заході Пакистану. Понад 20 людей отримали поранення.

Як мінімум 19 мусульманських паломників загинули в результаті теракту в провінції Белуджистан на південному заході Пакистану, повідомляє Associated Press. Понад 20 людей отримали поранення.

Атака на паломників була здійснена терористом-смертником, який протаранив автобус на замінованому легковому автомобілі. Автобус був повністю знищений в результаті вибуху. Крім цього серйозні пошкодження отримав другий автобус, що слідував в попутному напрямку.

Прочани, що сповідали шиїтську версію ісламу, прямували до святинь, розташованим в сусідньому Ірані. Відзначимо, що найбільш радикальні сунітські організації вважають мусульман-шиїтів сектантами і наполягають на тому, що їх протягом спотворює іслам. Більшість мусульман в світі є прихильниками сунізму, однак в Ірані і в Іраці шиїти складають більшість населення. Офіційно жодне з угрупувань або організацій поки не взяла на себе відповідальність за теракт. Правоохоронні органи почали розслідування.

Читайте також: У Пакистані в результаті вибуху бомби загинули не менше семи учасників релігійної процесії

В останній час в Пакистані набирають чинності екстремістські угруповання сунітів, які вважають, що шиїти сповідують "неправильний" іслам. Експерти вважають, що терористичні угруповання в Пакистані пов'язані з "Аль-Кайєдою".

Поліція, як і сили безпеки в країні були приведені в стан підвищеної готовності через побоювання великомасштабного нападу на релігійному грунті на тлі конфліктів між сунітами та шиїтами.

Попередній теракт на релігійному грунті стався в Пакистані в кінці листопада. В результаті вибуху придорожньої бомби було вбито як мінімум сім учасників шиїтської процесії на честь священного місяця Мухаррам.

Читайте також: В Пакистані стався вибух біля храму мусульман-сунітів, чотири людини загинули, 23 поранено

У жовтні в місті Новшехра стався потужний вибух у суннітського храму Кака Сахіб. Щонайменше чотири людини загинули, 23 поранені. Ніхто не взяв на себе відповідальність за теракт, але підозри падають на бойовиків, які дотримуються більш суворої версії ісламу, зокрема, на талібів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Associated Press
On Top