ua en ru

МЗС: На борту Іл-76, що розбився в Пакистані, були сім громадян України

Автор: RBC.UA
Міністерство закордонних справ (МЗС) України підтверджує загибель семи громадян України - членів екіпажу літака Іл-76, що розбився в Пакистані.

Міністерство закордонних справ (МЗС) України підтверджує загибель семи громадян України - членів екіпажу літака Іл-76, що розбився в Пакистані. Про це повідомив прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров, пише "Дзеркало тижня".

За словами О.Дикусарова, цю інформацію українським дипломатам підтвердили в грузинській авіакомпанії Sunway.

"Серед загиблих - командир, пілот, штурман, два авіатехніка, бортінженер і бортрадист", - зазначив він.

Українські дипломати в Пакистані вже з'ясували імена українців. Найближчим часом представники МЗС зв'яжуться з родичами загиблих.

За словами О.Дикусарова, дане питання знаходиться на контролі департаменту консульської служби МЗС.

Раніше повідомлялося, що Іл-76 розбився в ніч на неділю, 28 листопада, невдовзі після вильоту з аеропорту Карачі. На борту літака перебувала партія гуманітарної допомоги, яку переправляли з ОАЕ в Судан. До складу екіпажу, окрім українців, входив один росіянин - Олександр Ульянов.

Уламками Іл-76 було зруйновано декілька будівель, що будуються. Представник місцевої влади відзначив, що пілот, судячи з усього, постарався відвести падаючий літак убік від уже заселених кварталів.

За словами очевидців і учасників пошуково-рятувальної операції, після зльоту загорівся один з двигунів літака, і він впав на житловий квартал міста Карачі. У результаті чого на землі загинули 10 людей, почалася сильна пожежа, ряд будівель було зруйновано.

Літак Іл-76 належав грузинській авіакомпанії Sunway. Авіакомпанія Sunway виключає можливість аварії через технічну несправність лайнера. Про це заявив глава компанії Джемал Тамазашвілі.

Він підкреслив, що "грузинська сторона вкрай зацікавлена у з'ясуванні причин катастрофи, і неодмінно візьме участь у розслідуванні обставин того, що сталося".

"Поки немає ніякої конкретної та точної інформації, ми знаходимося в стані невизначеності. Але я рішуче відкидаю можливість аварії через технічну несправність літака, тим більше що він пройшов перевірку всього два тижні тому, - заявив керівник грузинської авіакомпанії. - Я виключаю і провину екіпажу, який перед вильотом отримав можливість відпочивати протягом 18 годин".

Ґрунтуючись на попередніх даних, Д.Тамазашвілі вважає, що "найбільш імовірною причиною падіння літака могло стати попадання в двигуни птахів, які відреагували на включення світла прожекторів та злетіли в повітря прямо перед фюзеляжем літака".

Нагадаємо, це вже третя аварія літака в Пакистані за чотири місяці. 28 липня в пакистанських Гімалаях розбився лайнер Airbus, в результаті чого загинули 152 людини. 5 листопада невеликий пасажирський літак з поршневим двигуном розбився недалеко від Карачі. Тоді загинула 21 людина.

1+1