ua en ru

У відставку подав генеральний директор міністерства фінансів Ізраїлю

Автор: RBC.UA
Генеральний директор міністерства фінансів Ізраїлю Хаїм Шані подав у відставку. Про це повідомив сьогодні сам чиновник у поширеній ним заяві, повідомляє радіо «Маяк».

Генеральний директор міністерства фінансів Ізраїлю Хаїм Шані подав у відставку. Про це повідомив сьогодні сам чиновник у поширеній ним заяві, повідомляє радіо «Маяк».

Свій крок Шані пояснив "розбіжностями з міністром фінансів Ізраїлю Ювалем Штайніцем щодо того, як реагувати на масові протести населення, що вимагає соціальних змін". "Наші відмінності в підходах по ряду суттєвих питань тривають вже тривалий час, і аналіз ситуації привів мене до цього рішення. Події останніх днів загострили проблеми, які я визначив, і переконали мене в тому, що в цих обставинах я не можу виконувати свої функції на цій посаді ", - підкреслив Шані.

У міністерстві фінансів підтвердили цю інформацію. Також нагадали про те, що у Юваля Штайніца є розбіжності з цього питання і з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаніягу, проте останній висловив повну підтримку голові мінфіну.

В економічних колах Ізраїлю сприйняли повідомлення про відставку гендиректора мінфіну як "несподіванку", підкреслюючи професіоналізм і заслуги Хаїма Шані.

В інтерв'ю армійської радіостанції "Галей ЦАХАЛ" генеральний директор міністерства глави уряду Еяль Габай сказав з приводу відставки свого колеги з Мінфіну, що він розмовляв з Шані, однак той ні словом не обмовився про намір подати у відставку. "Трапляється, що співробітники Мінфіну звільняються, - сказав Еяль Габай. - Але такої тенденції не спостерігається. Я рекомендував би не поспішати пов'язувати відставку Шані з демонстраціями".

Хаїм Шані, має перший академічний ступінь з управління виробництвом і другий академічний ступінь з менеджменту, займав високі пости в сфері хай-теку, в тому числі - в компаніях Applied Materials і Orbotec, а з 2001 р. був гендиректором компанії Nice Technologies.

Міністерство фінансів Шані очолив у липні 2009 р. після закінчення каденції попереднього гендиректора Ярома Аріава.

Напередодні по всій країні відбулися масові акції протесту, в яких, за різними оцінками, взяли участь від 100 до 150 тис. ізраїльтян. Протестувальники висловлювали невдоволення занадто високою вартістю життя, соціальною нерівністю та безробіттям. Крім того, маніфестанти вимагали зробити більш доступними медичне обслуговування та освіту.

Головними винуватцями ситуації, що склалася в країні, учасники акцій назвали прем'єр-міністра країни Біньяміна Нетаньяху та міністра фінансів Юваля Штайніца і зажадали від них радикальних дій.

Основними вимогами демонстрантів були: безкоштовна освіта з першого року життя дитини, будівництво житла за доступними цінами, доступна система охорони здоров'я і запобігання зростанню цін на базові продукти харчування.

Головним девізом демонстрації було гасло "Народ вимагає соціальної справедливості". Організатори демонстрації в Тель-Авіві неодноразово підкреслювали, що мета протесту - не повалити уряд, а змінити правила гри: вони вимагають рішень від чинного уряду, оскільки дострокові вибори будуть лише марною тратою грошей.

Активну участь в демонстрації взяли популярні ізраїльські співаки та письменники, включаючи Йегуда Полікера, Авіва Гефена і Давида Гроссмана.

Лідер опозиції Ципі Лівні закликала Біньяміна Нетаніягу та спікера Кнесету Реувена Рівліна відмінити літні канікули і не розпускати Кнесет, " у якого багато роботи".

Тим часом, керівники міністерства фінансів та міністерства національних інфраструктур шукають спосіб скоротити подорожчання бензину, що має відбутися 1-го серпня у зв'язку із зростанням цін на нафту на світових ринках. Одним із заходів буде скорочення "коридору прибутковості" паливних компаній.

Всього ж, за оцінками Мінфіну, на задоволення всіх вимог учасників демонстрацій (включаючи лікарів) буде потрібно близько 25 млрд шекелів. На думку економістів, щоб знайти таку суму потрібно не зменшувати, а збільшувати податки.