ua en ru

В офісі "Вконтакте" в Санкт-Петербурзі проходить обшук

Автор: RBC.UA
В офісі "Вконтакте" в Санкт-Петербурзі проведені обшуки. Про це у своєму акаунті в "ВКонтакте" повідомив технічний директор ресурсу Микола Дуров.

В офісі "Вконтакте" в Санкт-Петербурзі проведені обшуки. Про це у своєму акаунті в "ВКонтакте" повідомив технічний директор ресурсу Микола Дуров.

"Працюємо в будинку Зінгера, тут з'являється двадцять мовчазних людей у ​​шкірянках, схожих на червоних комісарів, ходять, заглядають в різні кабінети і щось дивляться. Приблизно як на екскурсії. Виявляється, обшук. Поки все цивильно", - написав Дуров.

Пізніше інформацію про обшуки в офісі соцмережі підтвердив телеканалу "Дощ" прес-секретар "ВКонтакте" Георгій Лобушкін. За його словами, в офіс "приходили якісь люди, мабуть, це були слідчі, частина з них була у формі поліції". "У нас вилучили внутрішній відеосервер", - додав Лобушкін.

Телеканал також повідомив, що слідчі дії проводяться і в квартирі засновника соцмережі Павла Дурова.

Читайте також: Усманов може продати 40% "ВКонтакте"

У Слідчому комітеті Санкт-Петербурга РБК підтвердили інформацію про обшуки. Офіційний представник СК Сергій Капітонов повідомив, що вони проходять у рамках кримінальної справи про наїзд на співробітника ДПС.

Минулого тижня автомобіль Mercedes, що рухався по Центральному району Санкт-Петербурга, збив інспектора ДПС і прокатав його на капоті, після чого водій автомобіля показав "непристойний жест" і спробував сховатися.

Учасники спільноти "Сині відерця" висловили припущення про те, що за кермом Mercedes E350 з держномером О388МР98, який збив інспектора ДПС в центрі Петербурга, перебував засновник і глава "Вконтакте" Павло Дуров. За фактом події було порушено кримінальну справу за ч.1 ст.318 Кримінального кодексу РФ (застосування насильства відносно представника влади).

В ГУ МВС по Санкт-Петербургу також повідомили, що Mercedes був оформлений на 30-річного жителя Петербурга і працівника одного з ВАТ, тоді як Дурову зараз 28 років і мережа "ВКонтакте" є не ВАТ, а ТОВ.