ua en ru

В Одесі розпочалися українсько-американські навчання ВМС Sea Breeze-2011

Автор: RBC.UA
В Одесі сьогодні, 6 червня, розпочалися двосторонні навчання ВМС ЗС України і військово-морських сил США із запрошенням представників флотів інших країн Sea Breeze-2011.

В Одесі сьогодні, 6 червня, розпочалися двосторонні навчання ВМС ЗС України і військово-морських сил США із запрошенням представників флотів інших країн Sea Breeze-2011. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Навчання складається з чотирьох етапів: I етап - розгортання сил (3-6 червня). II етап - базова підготовка миротворчих сил (7-12 червня), в ході якого екіпажі кораблів проведуть тренування зі зв'язку, навчання з боротьби за живучість, тренування сил берегового компонента на навчальних місцях з миротворчої тематики, стрибки з парашутом з вертольотів і літаків, підводні спуски водолазів, польоти авіації. III етап - проведення миротворчої операції багатонаціональним контингентом (13-17 червня).

Згідно з повідомленням, під час операції сили морського компонента проведуть тактичні навчання з виконанням бойових стрільб, висадкою морського десанту, ембаргових операції, опитування цивільних суден, затримання суден-порушників. Сили спеціальних операцій проведуть спеціальні дії зі звільнення заручників захоплених піратами. Сили берегового компонента проведуть миротворчу операцію в складі двох тактичних груп, з висадкою морських та повітряних десантів. Сили авіаційного компонента проведуть повітряну розвідку, повітряні перевезення і бойове десантування особового складу, забезпечать проведення пошуково-рятувальних дій та медичну евакуацію. IV етап - згортання сил, підведення підсумків.

Від ЗС України до навчання залучаються: від ВМС України до 20 кораблів, катерів і суден, посилений батальйон морської піхоти (до 400 осіб) зы штатним озброєнням і технікою, підрозділ окремого морського інженерного батальйону, команда водолазів та аварійно-рятувальна група Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт, вертольоти Ка-27, Мі-14, літаки Бе-12, Ан-26 та рятувальну парашутно-десантна група морської авіаційної бригади. Від сухопутних військ: 4 транспортні вертольоти Мі-8, 1 санітарний вертоліт Мі-8, аеромобільна рота зі складу Об'єднаних сил швидкого реагування. Від Головного військово-медичного управління ЗС України: до 5 мобільних медичних груп. Від Державної прикордонної служби України: офіцери багатонаціонального штабу, до 5 патрульних катерів Одеського загону кораблів морської охорони.

Всього від України до навчання планується залучити до 1200 військовослужбовців (без обліку чисельності екіпажів кораблів і літаків), до 90 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки.

Від збройних сил США: 1 крейсер, 1 рятувальне судно, група водолазів, літак Р-3 Оріон, батальйон морської піхоти (425 чоловік) з автомобільною технікою (автомобілі Хаммер - 26 одиниць, вантажний автомобіль - 4 одиниці), офіцери штабу батальйону та штабу навчань.

Навчання пройдуть на території Одеської та Миколаївської областей та в північно-західній частині Чорного моря.

Раніше, 12 травня 2011 р. Верховна Рада України (ВР) прийняла Закон України "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших країн на територію України в 2011 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях".

Згідно з документом, на території України в 2011 р. пройдуть 12 навчань, у тому числі українсько-американські навчання Rapid Trident, українсько-американські навчання Sea Breeze, міжнародні навчання "Козацький степ" за участю військовослужбовців Великобританії і низки інших країн НАТО, навчання "Ротаційні сили в Чорноморському регіоні "за участю військових США та інших країн НАТО, навчання Jackal Stone за участю військовослужбовців США, Росії та інших країн, багатонаціональні навчання" Бар'єр "за участю військовослужбовців США, Росії та інших країн, а також українсько-російські навчання" Фарватер світу ".

Це вже 9-е навчання «Sea Breeze». За період з 1997 р. навчання серії Sea Breeze були проведені в 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2007, 2008, 2010 рр..