Україна перейшла на літній час
31 березня 2013 р. о 3:00 на всій території України відбудеться перехід на літній час - годинникова стрілка буде переведена на 1 годину вперед.
Літній час вводиться на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №509 від 13 травня 1996 р. "Про Порядок обчислення часу на території України".
Зміни відбулися зокрема у розкладі руху потягів. Так, згідно з повідомленням "Укрзалізниці", пасажирські та приміські поїзди, які у цей час перебуватимуть у дорозі, рухатимуться зі збереженням усіх зупинок.
Пасажирські поїзди, які курсуватимуть у ніч з 30 на 31 березня у дальньому сполученні і на момент переведення стрілки годинника перебуватимуть у дорозі, до кінцевого пункту прибудуть за скорегованим часом.
Читайте також: Пасажирські поїзди 31 березня з 4:00 відправлятимуться за літнім часом, - "Укрзалізниця"
З 4:00 31 березня пасажирські поїзди дальнього і приміського сполучення, а також вантажні поїзди відправлятимуться за діючим графіком відповідно до "літнього" часу.
Зазначимо, що зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу.
Уперше годинникову стрілку перевели у 1908 р. у Великобританії. В той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.
Наприкінці минулого року Держдума Росії заявила про намір звернутися до федерального уряду з пропозицією повернутися до колишньої моделі літочислення в країні, зі зміною "зимового" і "літнього" часу. Вчені і правозахисники також вимагають повернення до переведення стрілок годинника.
Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. В той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переведення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не можуть швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.