В мусульманських країнах готуються до нових заворушень (фото)
Служби безпеки кількох мусульманських країн приведені в стан повної бойової готовності напередодні нових акцій протесту проти антиісламського фільму, знятого в Америці, повідомляє російська служба ВВС.
У Пакистані уряд офіційно оголосив п'ятницю, 21 вересня, святковим "Днем любові до пророка" - "щоб дати громадянам можливість провести мирну демонстрацію".
Напередодні пакистанські телеканали на правах реклами транслювали заяви президента США Барака Обами і держсекретаря Хілларі Клінтон із засудженням фільму "Невинність мусульман".
У їх заявах підкреслюється позиція, сформульована владою США в самому початку кризи - а саме, що "огидний" файл не був створений за замовленням американського уряду, і що для актів насильства немає ніяких виправдань.
Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд підтвердила, що уряд США витратило 70 тисяч доларів на трансляцію цього 30-секундного кліпу на семи пакистанських телеканалах.
Здавалося, що хвиля антиамериканських протестів в ісламському світі пішла на спад, але антизахідні настрої підігріла публікація карикатур на пророка Мухаммеда у французькому сатиричному журналі.
Всі головні політичні партії та релігійні організації Пакистану заявили про намір вийти на демонстрації протесту після п'ятничної молитви.
Як пояснила в інтерв'ю Ассошиейтед прес міністр закордонних справ країни Хіна Раббані Хар, влада оголосила в п'ятницю національне свято, щоб спонукати більшість населення на мирні акції і не дати екстремістам приводу перетворити протест у насильство проти американських громадян.
"Завжди знайдуться елементи, які спробують використовувати це в своїх інтересах", - додала міністр.
Як передають кореспонденти, магазини, ринки, бензозаправні станції, а також транспорт в п'ятницю, по всій видимості, припинять роботу.
У четвер армія і поліція Пакистану за допомогою сльозогінного газу і вогнепальної зброї стримували багатотисячний натовп, що зібрався біля будівлі американського посольства в Ісламабаді.
Деякі з мітингуючих стверджували, що не залишать дипломатичний район до тих пір, поки посольство США не буде підпалено.
Протестуючі спалили опудало президента Обами і закидали поліцію камінням.
Алім Макбул, кореспондент Бі-бі-сі в Ісламабаді, повідомляє, що був вражений, як швидко завершилася акція протесту, "наче хтось вимкнув світло".
За його словами, важко було повірити в побачене власними очима: що величезний розлючений натовп раптом мирно розійшлася.
Держдепартамент США попередив американських громадян, що їздити в Пакистан слід лише в разі крайньої необхідності.