У Москві помер В.Черномирдін

Сьогодні у віці 72 років помер один з найбільших політичних діячів Росії 1990-х, колишній прем'єр-міністр Росії Віктор Черномирдін.

Сьогодні у віці 72 років помер один з найбільших політичних діячів Росії 1990-х, колишній прем'єр-міністр Росії Віктор Черномирдін.

Як повідомило РБК джерело близьке до оточення В.Черномирдіна, Віктор Степанович помер сьогодні близько 3:00 за київським часом в своїй квартирі в Москві. Останнім часом екс-прем'єр важко хворів.

Крупний чиновник газової промисловості Віктор Черномирдін прийшов в уряд СРСР у 1982р. Протягом 3-х років він займав посаду заступника міністра газової промисловості СРСР, в 1985-1989рр. - міністр газової промисловості СРСР. З 1989р.- голова правління державного газового концерну "Газпром".

На початку 1990-х президент Росії Борис Єльцин після відмови Верховної ради призначити Єгора Гайдара на посаду прем'єр-міністра, висуває В.Черномирдіна на посаду глави уряду. З грудня 1992р. до березня 1998р. В. Черномирдін очолює уряд країни. Після кризи серпня 1998р. Держдума двічі відповіла відмовою на пропозицію Б. Єльцина повернути В.Черномирдіна на пост глави уряду. У 1999р. на рік він повертається на посаду голови Ради директорів ВАТ "Газпром".

В.Черномирдін довгий час вважався можливим наступником Бориса Єльцина на посаді президента. З 1995р. по 2000р. В.Черномирдін очолював проурядовий рух "Наш дім - Росія".

У 2001р. по 2009р. В. Черномирдін був послом Росії в Україні. З червня 2009р. В.Черномирдін займав посаду спеціального представника президента Росії з питань економічного співробітництва з державами СНД, одночасно будучи радником російського президента Дмитра Медведєва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся