У Москві помер актор Євген Жариков

Середа 18 січня 2012 11:09
Автор: RBC.UA
У Москві на 71-му році життя помер народний артист РРФСР Євген Жаріков. Про це РБК повідомили в Гільдії кіноакторів Союзу кінематографістів Росії.

У Москві на 71-му році життя помер народний артист РРФСР Євген Жаріков. Про це РБК повідомили в Гільдії кіноакторів Союзу кінематографістів Росії.

Євген Жаріков народився 26 лютого 1941 р. в Москві в родині відомого радянського письменника Леоніда Жарікова. У 1959 р. він вступив до ВДІКУ і вже на другому курсі вперше знявся в кіно. З 1966 р. працював в Театрі-студії кіноактора.

Жаріков зіграв близько 60 ролей в кіно. Серед відомих робіт - ролі дипломата Вадика в комедії "Три плюс два", лейтенанта Гальцева в "Івановому дитинстві", начальника карного розшуку у фільмі "Вбити "Шакала", робота в комедії Леоніда Гайдая "Не може бути!". За виконання ролі Миколи Кондратьєва в серіалі "Народжена революцією" актор отримав Державну премію СРСР. На зйомках цього серіалу він познайомився зі своєю майбутньою дружиною - актрисою Наталією Гвоздіковой.

З 1988 по 2000 р. Жаріков обіймав посаду президента Гільдії акторів радянського кіно (з 1991 р. - Гільдії акторів кіно Росії).

Проблеми зі здоров'ям у Жарікова почалися на піку кінематографічної кар'єри. У 1970 р., на зйомках фільму "Смерті немає, хлопці!", впавши на повному скаку з коня, отримав травму тазостегнового суглоба і компресійний перелом хребта. У 1999 р. Жаріков переніс дві складні операції з протезуванням.

Актор тривалий час страждав від онкологічного захворювання, а останнім часом перебував у Боткінській лікарні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся