ua en ru

У світових офшорах зберігається щонайменше 18,5 трлн дол

Автор: RBC.UA
Щонайменше 18,5 трлн дол. доходів заможних громадян заховано в "податкових сховищах" по всьому світу, що позбавляє держави податкових надходжень на суму близько 156 млрд дол. Такі результати дослідження, проведеного міжнародною благодійною організацією Oxfam.

Щонайменше 18,5 трлн дол. доходів заможних громадян заховано в "податкових сховищах" по всьому світу, що позбавляє держави податкових надходжень на суму близько 156 млрд дол. Такі результати дослідження, проведеного міжнародною благодійною організацією Oxfam.

Дві третини від цієї суми (понад 12 трлн дол.) знаходяться в країнах Євросоюзу, зокрема в Люксембурзі, Андоррі та на Мальті. Ці держави сприяють ухиленню від податків суми в розмірі понад 100 млрд дол. Між тим третина "офшорного багатства" зосереджена у Великобританії та пов'язаних з нею юрисдикціях, де з цих грошей також не справляються збори, відзначають в Oxfam.

Читайте також: Єврокомісія готує законопроект про розкриття банківської таємниці

У благодійної організації також підрахували, що загальна сума коштів, які пішли в офшор, в два рази перевищує ту, яка необхідна, щоб вивести людей, що живуть за межею бідності, з категорії "крайньої убогості".

Зазначимо, що колишній економіст консалтингової компанії McKinsey&Co Джеймс Генрі, раніше повідомляв, що заможні громадяни по всьому світу приховують від 21 до 32 трлн доларів від оподаткування. У дослідженні зазначалося, що близько 10 млн людей по всьому світу використовують офшорні рахунки. При цьому 100 тис. осіб володіють половиною із загальної суми 32 трлн дол.

З Росії, за підрахунками економіста, з 1990 р. в офшори було виведено 798 млрд доларів. У глобальному масштабі результат Китаю більший - 1,189 трлн дол., але виведені ці кошти були за 40 років. На третьому місці по відтоку капіталу на офшорні рахунки - Корея з 779 млрд дол. Далі йдуть Бразилія (520 млрд дол.), Кувейт (496), Мексика (417), Венесуела (406) і Аргентина (399).

Читайте також: У Франції податкових ухильників хочуть карати позбавленням волі

З України після 1990 р. на офшорні рахунки перевели 167 млрд дол., з Казахстану - 138 млрд дол. За словами Генрі, значна частина коштів, виведених з Росії, була отримана в результаті приватизації держактивів у 1990-ті рр.

Тим часом британські заморські території раніше погодилися розкрити частину інформації про власників рахунків в своїх банках. Серед важливих світових фінансових центрів, що погодилися послабити свою політику щодо дотримання банківської таємниці, - Британські Віргінські острови, Бермудські острови, Кайманові острови, Монтсеррат і Ангілья.

Раніше аналогічну угоду було досягнуто з Нормандськими островами (Джерсі, Гернсі) і островом Мен в Ірландському морі, які користуються репутацією податкової гавані.

Податкові гавані потрапили під пильну увагу після того, як в квітні стався витік інформації, що розкрила особистості тисяч податкових ухильників по всьому світу.

Читайте також: Великобританія має намір посилити податкову дисципліну в офшорах

У квітні Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів (International Consortium of Investigative Journalists - ICIJ). Як повідомляється, у розпорядження міжнародних ЗМІ потрапили понад 2,5 мільйона файлів у вигляді електронного листування, а також інших документів, які стосуються більш 120 тис. компаній, зареєстрованих в офшорній зоні на Британських Віргінських островах.