ua ru

У світі відзначають День захисту дітей

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 1 червня, в Україні, як і у світі, відзначається міжнародний День захисту дітей.

Сьогодні, 1 червня, в Україні, як і у світі, відзначається міжнародний День захисту дітей.

Зі святом українців привітав голова держави Віктор Янукович.

"Дитина в сім'ї є продовженням роду, а в державі - запорукою подальшого існування народу. Саме тому турбота про підростаюче покоління, його майбутнє повинно бути загальним боргом батьків, держави суспільства. Наша повсякденна мета - виростити дітей фізично здоровими, духовно багатими, підготовленими до самостійного життя, справжніми патріотами своєї країни. Сподіваюся, що в цей день кожен дорослий задумається про особисту відповідальність, як перед своїми дітьми, так і перед тими, кому потрібна особлива увага і турбота і кого доля обділила батьківським теплом і материнською ласкою. Як глава держави обіцяю зробити все можливе, щоб українські діти росли в мирній і квітучій країні", - наголошується в тексті привітання В. Януковича.

Сьогодні, на честь Дня захисту дітей, у Києві пройдуть розважально-освітні заходи. Пройдуть всілякі фотовиставки, конкурси малюнків. Також пройде вулична акція "Ми діти твої, Україно". Крім того, відбудеться урочисте відкриття табірної зміни у пришкільних таборах для 450 дітей. Заплановані конкурси, ігротеки, змагання, а також циркова програма. У цей день атракціони будуть безкоштовними.

Нагадаємо, День захисту дітей був заснований у листопаді 1949 р. у столиці Франції місті Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше "Міжнародний день захисту дітей" відзначався в 1950 р. Згодом цю ініціативу підтримала Організація Об'єднаних Націй (ООН).

30 травня 1998 р. Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 568/98 "Про день захисту дітей", який наказував відзначати День захисту дітей в Україну щороку 1 червня.

Відзначимо, що дата для проведення цього свята була обрана главою держави не випадково. 27 вересня 1991 р. в країні набула чинності конвенція про права дитини - міжнародний правовий документ, що визначає права дітей на освіту, користування досягненнями культури, правом на відпочинок і дозвілля, і надання інших послуг дітям державами-членами ООН.

Тому "День захисту дітей" був приурочений керівництвом республіки до Міжнародного дня захисту дітей, який також відзначається 1 червня.