ua en ru

У світі назріває "війна" за кваліфікованих фахівців

Автор: RBC.UA
На тлі численних розмов про марність університетської освіти останнє дослідження McKinsey & Company однозначно вказує на важливість і перспективність університетського диплому. Згідно з даними консалтингової компанії, на ринку праці в найближче десятиліття намічається гостра нестача освічених і кваліфікованих спеціалістів в розвинених економіках.

На тлі численних розмов про марність університетської освіти останнє дослідження McKinsey & Company однозначно вказує на важливість і перспективність університетського диплому. Згідно з даними консалтингової компанії, на ринку праці в найближче десятиліття намічається гостра нестача освічених і кваліфікованих спеціалістів в розвинених економіках, повідомляє "Росія 24".

Про масштаб майбутньої глобальної "війни" за молоді таланти красномовно говорить наступна цифра: дефіцит висококваліфікованих працівників у найбагатших країнах світу може перевищити 18 млн осіб. На думку експертів, у навчальних закладах готується занадто мало фахівців, необхідних бізнесу, і занадто багато тих, у кого середню освіту.

До 2020 р. розвиненим економікам буде необхідно 166-168 млн осіб з університетським дипломом, але на ринку буде не більше 150 млн осіб з вищою освітою.

Читайте також: У світі 620 млн молодих людей ніяк не беруть участь в ринку праці

Що стосується фахівців з середньою освітою, то їх буде надлишок: при необхідних 253-256 млн чоловік, на ринку буде 288 млн працівників. У категорії "некваліфіковані робітники" пропозиція (59 млн) і попит (60 млн) будуть практично на одному рівні.

У той же час у світі зберігається дуже високий рівень безробіття серед молоді, що призводить до різних негативних соціальних наслідків, упевнені експерти McKinsey. Так, в Японії сьогодні близько 700 тис. молодих безробітних. У США велике число власників університетських дипломів роками не можуть знайти гідну роботу, в результаті чого їм доводиться виконувати некваліфіковану роботу.

Це глобальна проблема: "У всьому світі молоді люди в три рази частіше, ніж їхні батьки, не можуть знайти роботу. У Греції, Іспанії та Південній Африці більше половини молодих людей втратили всяку надію працевлаштуватися. Рівень безробіття в 25% серед молоді вже став нормою в Європі, Близькому Сході та Північній Африці. У країнах Організації економічного співробітництва і розвитку один із восьми громадян у віці від 15 до 24 років не працює, не вчиться або не проходить якусь форму підготовки ", - йдеться у звіті найбільшої консалтингової компанії світу.

Читайте також: В Україні майже 5 млн людей працюють нелегально

Зазначимо, що за даними Всесвітнього банку, у світі 620 млн молодих людей взагалі не беруть участі в ринку праці. "На наступні 15 років нам потрібні будуть 600 млн нових робочих місць, щоб зайнятість зберігалася на тому ж рівні. Безробіття молоді велика проблема. Але велика проблема - молоді люди у деяких країнах взагалі не беруть участі в ринку праці, вони не навчаються, не працюють не проходять підвищення кваліфікації. 620 млн таких людей в світі ", - заявив директор сектора людського розвитку Світового банку в регіоні Південної Азії Йеско Хентшель.

За словами Хентшеля, у світі близько 200 млн осіб активно шукають роботу, при цьому непропорційно високу частку складає молодь.

Додамо, що Міжнародна організація праці (МОП) попереджає, що світ зіткнувся з терміновою необхідністю створити в найближче десятиліття 600 млн нових робочих місць, щоб забезпечити стійке зростання і зберегти соціальну єдність. В цілому рівень світового безробіття за прогнозами МОП в цьому році може зрости з 197 млн ​​до 225 млн (з 6% до 6,9%).

Також варто зазначити, що в Україні в жовтні 2012 р. рівень безробіття знизився на 0,1 п.п. і склав 1,4%. На 1 листопада 2012 р. в Державній службі зайнятості було зареєстровано 399,9 тис. безробітних.

Читайте також: В Україні до 2020 р. можливо створити 6 млн робочих місць

15 жовтня ц.р., уряд схвалив програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 р. Очікується, що в результаті реалізації програми в 2017 р. чисельність зайнятого населення збільшиться до 21,4 млн осіб, з яких офіційно працевлаштованими будуть не менше 17 млн.

Крім того, очікується, що рівень безробіття в Україні, розрахований за методологією Міжнародної організації праці (МОП), знизиться з 7,9% в 2012 р. до 6,3% в 2017 р., а серед молоді він складе 13% проти нинішніх 19%.