У березні ц.р. Землю чекає "супермісячність"
У березні земляни стануть свідками "супермісячнічності", як жартівливо називають його вчені. Так 19 березня ц.р. Місяць підійде до Землі на найближчу відстань починаючи з 1992 р., повідомляє РБК з посиланням на британські ЗМІ.
Супутник наблизиться до поверхні планети на відстань 356,5 тис. кілометрів.
За твердженням ряду вчених, подія, яку астрофізики і фотографи чекали аж 19 років, загрожує світу природними катастрофами.
Інші вчені схильні розглядати чергове наближення Місяця до земної поверхні скоріше як благо для науки. Адже безперервні спостереження за супутником дозволяють дослідникам краще довідатися будову земних надр.
Так, у січні поточного року з'ясувалося, що місячне ядро, подібно земному, має рідку основу. Фахівцям NASA вдалося встановити це завдяки новим методикам, які використовуються при розшифровці сигналів з сейсмічних датчиків, установлених на поверхні Місяця екіпажем американської космічної експедиції Apollo в 1971 році. За даними дослідників, в надрах Місяця криється багата металом тверда куля радіусом 241 км, обрамлена рідким металевим контуром радіусом у 330 км. Ця інформація проливає світло на таємниці земного ядра, а також еволюції "місячного динамо" - магнітного поля, завдяки якому, як вважають астрофізики, з'явився і сформувався наш супутник.
У той же час, напередодні "супермісячнічності" Інтернет наповнили тривожні прогнози вчених про те, що воно може викликати серйозні зміни земного клімату. Це, у свою чергу, спричинить за собою землетрусу і вулканічну активність по всьому світу.
Нагадаємо, попередні фази максимального зближення нашої планети і її космічного супутника відбувалися в 1955, 1974, 1992 і 2005 рр. Саме в ці роки метеорологи фіксували екстремальні погодні умови, які потягли за собою низку масштабних природних лих. Так, потужний цунамі, який забрав життя тисяч людей в Індонезії, відбувся всього за два тижні до перигея в січні 2005 р. А під час святкування католицького Різдва в 1974 р. циклон Трейсі спустошив австралійське місто Дарвін.