ua en ru

У Маріуполі зареєстровано ще один випадок захворювання на холеру

Автор: RBC.UA
У Донецькій області станом на 07:00 23 серпня зареєстровано 33 випадки захворювання на холеру і 24 випадки вібріононосійства. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Донецькій області.

У Донецькій області станом на 07:00 23 серпня зареєстровано 33 випадки захворювання на холеру і 24 випадки вібріононосійства. Про це повідомляє прес-служба Головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Донецькій області.

Станом на 17 серпня був зареєстрований 31 випадок захворювання на холеру в Маріуполі. Зараз повідомляється про 32, і 22 випадки вібріононосійства, у Волноваському районі - 1 випадок захворювання і 1 - вібріононосійства, в м. Макіївка - 1 випадок вібріононосійсіва. Більшість з них вже виписані з лікарень.

В Управлінні МНС м. Маріуполь повідомляють про проведення агітаційного рейду по річках Кальчик і Кальміус з метою інформування населення про заборону купання, вилову риби та її споживання. Також проведено комплекс протиепідемічних заходів. Моніторинг ситуації триває.

Нагадаємо, станом на 17 серпня в Донецькій області було зареєстровано 32 випадки захворювання холерою і 23 випадки вібріононосійства.

Зазначимо, висновки санстанції засвідчили, що причиною холери в Маріуполі стали каналізаційні стоки. Експерти повідомляли, що найімовірніше, стався несанкціонований викид нечистот каналізаційно-насосної станції № 8. Бруд потрапив у річку Кальміус, а згодом і в море.

18 червня 2011 р. міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко заявив, що ситуація контрольована і найближчим часом буде відкрито курортний сезон. На початку серпня повідомлялося, що п'ять пляжів у Донецькій області все ще закриті.

Перші випадки захворювання в Донецькій обл. були зареєстровані в кінці травня. Міліція порушила кримінальну справу за фактом розповсюдження захворювання серед населення.

Холера - кишкова антропонозна інфекція, що викликається бактеріями виду "холерний вібріон". Характеризируется фекально-оральним механізмом зараження, ураженням тонкого кишечника, водянистою діареєю, блювотою, швидкою втратою організмом рідини і електролітів з розвитком різного ступеня обезводнення аж до гіповолемічного шоку і смерті.

Попередній випадок захворювання холерою в Україні в останні роки був виявлений в Харкові в 2007 р. у жінки, яка повернулася з Індії.