ua en ru

В Маріуполі ліквідували вогнище холери

Автор: RBC.UA
Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція звітує про ліквідацію вогнища холери. Всі хворі та вібріоносії обстежені та виписані з госпіталю, повідомляє офіційний сайт облсес.

Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція звітує про ліквідацію вогнища холери. Всі хворі та вібріоносії обстежені та виписані з госпіталю, повідомляє офіційний сайт облсес.

«Однак, для того, щоб не допустити епідускладнень, органам виконавчої влади міста варто забезпечити завершення будівництва та введення в експлуатацію станції з очищення зливових стічних вод в Приморському районі м. Маріуполя, розглянути та вирішити питання щодо централізованого відведення господарчо-побутових стічних вод від приватного сектору селищ Гавань та Слободка, розташованих в безпосередній близькості Азовського моря», - говориться у повідомленні.

Нагадаємо, цього річ у Маріуполі з 29 травня по 29 серпня зареєстрували 32 випадки захворювання на холеру та 22 випадки віброносійства, що були викликані токсигенним штамом холерного вібріону Ель-Тор. Серед постраждалих - кілька туристів з Росії.

За попередніми висновками науковців, збудник холери завезений до міста з інших регіонів земної кулі.

В Донецькій санстанції зазначають, що в Маріуполі існують умови для розповсюдження холери. Усе через забруднення місцевих водойм скидами незнезаражених вод зливової каналізації, куди потрапляють несанкціоновані господарсько-фекальні стоки. Сприяє забрудненню і можлива фільтрація вмісту вигрібних ям.

Ці проблеми вже викликали у Маріуполі спалахи холери у 1994 та 1999 роках. Тоді було зафіксовано 67 та 9 випадків відповідно.

Перші випадки захворювання цьогоріч в Донецькій обл. були зареєстровані в кінці травня. Міліція порушила кримінальну справу за фактом розповсюдження захворювання серед населення.

Холера - кишкова антропонозна інфекція, що викликається бактеріями виду "холерний вібріон". Характеризируется фекально-оральним механізмом зараження, ураженням тонкого кишечника, водянистою діареєю, блювотою, швидкою втратою організмом рідини і електролітів з розвитком різного ступеня обезводнення аж до гіповолемічного шоку і смерті.

Зазначимо, що в 2007 п. випадок захворювання на холеру був зафіксований у Харкові у жінки, яка повернулася з Індії.