ua en ru

В.Маляренко: Повноваження ВСУ будуть обмежені

Автор: RBC.UA
Повноваження Верховного суду України (ВСУ) будуть обмежені. Про це заявив під час наради з питань судової реформи в Адміністрації Президента України член робочої групи, екс-голова ВСУ в 2002-2004 рр., доктор юридичних наук Василь Маляренко, передає кореспондент РБК-Україна.

Повноваження Верховного суду України (ВСУ) будуть обмежені. Про це заявив під час наради з питань судової реформи в Адміністрації Президента України член робочої групи, екс-голова ВСУ в 2002-2004 рр., доктор юридичних наук Василь Маляренко, передає кореспондент РБК-Україна.

«Нам необхідно зменшити політизування судів...На мою думку, нам сьогодні потрібно вирішити цю проблему. Тому що вона давно назріла, і тому я підтримую рішення про створення Вищого адмінсуду і про передачу деяких повноважень Верховного суду. При цьому ВСУ залишиться найвищим органом судової влади, але з меншими повноваженнями», - сказав він.

В той же час голова ВСУ Василь Онопенко вважає неконституційними пропозиції щодо обмеження повноважень ВСУ.

«Відповідно до пропозицій (у проекті закону, який напрацювала робоча група), ВСУ перестає бути вищою судовою інстанцією, що суперечить Конституції...Якщо хтось хоче знищити ВСУ, то робіть це по іншому.. Буде Онопенко там головою, чи ні, мені байдуже, але такого робити в країні, яка проголошує себе демократичною, не можна», - сказав В.Онопенко. За його словами, проект закону готувався в закритому режимі і «не прозоро».

Раніше В.Онопенко також заявляв, що зміна конституційних повноважень ВСУ призведе до краху українського правосуддя. Він наголошував, що ВСУ на даний момент забезпечує виконання низки життєво важливих функцій судової влади, які на даний момент неможливо перекласти на жоден інший суд в Україні.

Відзначимо, що 12 травня ц.р. судді ВСУ звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням не підтримувати законопроекти, спрямовані на звуження ролі і повноважень ВСУ шляхом створення нових вищих спеціалізованих судів, - кримінального і цивільного. У зверненні наголошується, що інформація про діяльність створеної В.Януковичем робочої групи з питань судової реформи свідчить про вибір "помилкових підходів до визначення напрямів подальшого розвитку судової влади, зокрема визначення нового судового устрою держави і статусу ВСУ".

Судді ВСУ звернули увагу на те, що проведення повномасштабної судової реформи потребує внесення змін до Конституції України. "На це неодноразово звертала увагу і Венеціанська комісія", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 25 березня ц.р. В.Янукович дав доручення протягом I півріччя 2010 р. завершити процес законодавчого забезпечення судової реформи. При цьому В.Янукович відзначив необхідність підготовки, в першу чергу, закону про судовий устрій. 24 березня ц.р. В.Янукович створив групу з питань судової реформи і призначив міністра юстиції України Олександра Лавриновича її керівником.