ua en ru

У Лівії близько 200 противників режиму Асада напали на посольство Росії

Автор: RBC.UA
Близько 200 громадян Сирії, противників режиму Президента Сірії Башара Асада, напали сьогодні на російське посольство в столиці Лівії - р. Тріполі, передає "Ехо Москви".

Близько 200 громадян Сирії, противників режиму Президента Сірії Башара Асада, напали сьогодні на російське посольство в столиці Лівії - р. Тріполі, передає "Ехо Москви".

Натовп демонстрантів захопив диппредставництво в знак протесту проти позиції Москви, яка наклала разом з Пекіном вето на проект резолюції Радбезу ООН по Сирії, зірвала російський прапор та поставила замість нього прапор сирійської опозиції, повідомляє агентство France-Pressе. За його даними, активісти скандували антиросійські гасла.

Втім, самі співробітники посольства факт захоплення представництва заперечують. За їх словами, безпосередньо на територію посольського комплексу ніхто з сирійців не вдерся, однак російський прапор дійсно був зірваний. Повідомляється також, що ніхто з працівників дипмісії не постраждав. Зараз ситуацію біля посольства взяли під контроль поліцейські.

Прихильники сирійської опозиції напали на посольство Росії також і в Лівані. Демонстрація протесту проти позиції Росії і Китаю пройшла в столиці Лівану, де кілька сотень маніфестантів також зібралися біля російського посольства. Люди скандували гасла на підтримку сирійського народу і засуджували обстріл міста Хомс.

Мітингувальники спалили прапори Росії і Китаю, після чого розтоптали портрети Башара Асада і Володимира Путіна. Інша група демонстрантів, яка розташувалася неподалік, навпаки - висловлювала підтримку сирійському Президентові і позиції Росії в Радбезі ООН.

Зазначимо, сьогодні з'явилася інформація про те, що невідомі розгромили посольство Сирії у столиці Австралії м.Канберрі. Приблизно 50 людей, зірвавши з петель парадні двері, увірвалися в посольство, розбивши більшість шибок.

Нагадаємо, 4 лютого 2012 р. в Раді Безпеки ООН відбулося голосування за проектом резолюції по Сирії, внесеним делегацією Марокко спільно з низкою західних і арабських країн. Росія і Китай, що володіють правом вето, проголосували "проти", і резолюція в підсумку не була прийнята. Як заявив постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін після голосування в Раді Безпеки, проект резолюції по Сирії не відображає реалій в цій країні.

Раніше, 4 жовтня 2011 р., РФ і КНР при голосуванні в Радбезі ООН також наклали вето на проект резолюції із засудженням влади Сирії.

В Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади й опозиції. Через нездатність Дамаску зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів Євросоюз і США застосували проти Сирії політику розширення економічних санкцій. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, у свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. Євросоюз ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАГ призупинила членство країни в цій організації. 23 січня рада міністрів закордонних справ країн ЄС прийняла рішення про розширення санкцій, накладених на Сірію.

За даними ООН, жертвами протистояння стали вже більше 6 тис. чоловік. Для моніторингу за ситуацією в кінці грудня 2011 р. туди була направлена Місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАГ). За підсумками її роботи 22 січня 2012 р. міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачає відставку Президента Сірії Асада і проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув. Вслід за цим в низці арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у наглядової місії. 28 січня її робота була повністю припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.