ua en ru

В.Литвин: ВР не розглядатиме закон про мови в найближчі пленарні тижні

Автор: RBC.UA
Закон "Про мови в Україні" не буде розглядатися на цьому і на наступному пленарних тижнях у Верховній Раді (ВР) України. Про це на засіданні погоджувальної ради повідомив спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Закон "Про мови в Україні" не буде розглядатися на цьому і на наступному пленарних тижнях у Верховній Раді (ВР) України. Про це на засіданні погоджувальної ради повідомив спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я хочу довести до відома, що на цей і наступний пленарний тиждень закону "Про мови в Україні" немає у порядку денному. Тому ці акції, які проходять сьогодні, є свідченням того, що у людей немає достовірної інформації", - заявив В.Литвин і при цьому нагадав, що зміни до закону проходять експертну оцінку в Національній академії наук України.

В.Литвин прогнозує, що 4 листопада проект Податкового кодексу (ПК) буде розглянутий у другому читанні. Він зазначив, що через 2 дні завершується підготовка пропозицій щодо зауважень до ПК, а також він закликав уряд і парламент відповідально поставитися до внесення поправок до законопроекту.

"На наступному пленарному тижні десь орієнтовно 4 листопада ми могли вийти на розгляд цього питання (ПК)", - наголосив В.Литвин.

Зазначимо, 17 жовтня ц.р. голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила,що БЮТ буде блокувати трибуну ВР на цьому тижні в разі винесення на розгляд проекту закону про мови.

Нагадаємо, 7 вересня ц.р. голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко й член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект «Про мови в Україні», яким запропонували ВР визначити порядок використання мов в Україні.

Зокрема, законопроектом пропонується надати російській мові статусу регіональної і використовувати її на рівні з українською.

Зазначимо, за даними експертів, українське суспільство складається з трьох великих мовних спільнот: україномовних, російськомовних та білінгвів (двомовних). 36% громадян у родині спілкуються лише українською мовою, 36% - лише російською, а 27% залежно від обставин користуються або українською, або російською. Відтак, українську та російську мови в цілому практикують по 63 % громадян. В цілому рівень поширеності та використання української мови не відповідає ані етнічному розподілу населення на українців чи росіян (77,8% на 17,3%), ані кількості громадян, які відповідно вважають рідною українську чи російську мови (67,5% на 29,6%), ані реальній мовній побутовій практиці, коли приблизно рівна кількість людей вживають українську та російську мови.

Експерти також відзначають, що 40,5% громадян звертаються до чиновників переважно українською мовою, 39% - переважно російською, 16,4% - обома мовами рівною мірою. Чиновники зазвичай відповідають: 37% - переважно українською мовою, 32,5% - переважно російською, 26,8% - обома мовами рівною мірою.