В.Литвин повернув проект держбюджету-2011 в Кабмін

Вівторок 14 вересня 2010 14:23
Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України у понеділок, 13 вересня, подав до парламенту проект державного бюджету на 2011 р., однак голова Верховної Ради України Володимир Литвин повернув його до уряду.

Кабінет міністрів України у понеділок, 13 вересня, подав до парламенту проект державного бюджету на 2011 р., однак голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин повернув його до уряду. Про це В.Литвин повідомив на прес-конференції у Рівненській області, передає прес-служба голови парламенту.

В.Литвин повернув до уряду проект державного бюджету на 2011 р. з пропозицією, яка співпадає з позицією Президента України і рекомендаціями Ради регіонів від 9 вересня 2010 р. про те, щоб Кабмін розробив бюджет на новій податковій основі з урахуванням норм Бюджетного кодексу.

"Я вважаю це рішення правильним, і у мене були всі підстави не реєструвати поданий документ для направлення у парламентські комітети", - сказав В.Литвин.

При цьому голова парламенту зазначив, що урядовий документ був лише зареєстрований як вхідний. "Я розглянув і обговорив це питання, порадився з працівниками юридичного управління, і прийняв таке рішення", - сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, В.Литвин пояснив, що керувався липневим рішенням ВР про винесення на всенародне обговорення проекту Податкового кодексу, і враховував спільні позиції гілок влади і суспільства про те, що бюджет наступного року має бути розроблений на новій податковій основі.

Крім того, за словами В.Литвина, він враховував ту обставину, що 7 вересня парламент заслухав результати обговорення Податкового кодексу і підтвердив, що бюджет має базуватися лише на новій податковій базі.

В.Литвин наголосив, що сьогодні "ми повинні демонструвати логіку: всі чекають нового Податкового кодексу, який повинен зробити наше податкове законодавство зрозумілим, прозорим, простим в адмініструванні і таким, яке захищатиме тих, хто платить податки".

При цьому голова парламенту висловився за необхідність введення помірних податків для людей бідних і з середніми доходами, і відповідних податків - для тих, хто має великі статки.

Нагадаємо, 6 вересня В.Литвин заявив, що закон про держбюджет на 2011 р. буде прийнятий 1 грудня 2010 р. Він повідомив, що не виключає формування бюджету на 2011 р. на базі старого податкового законодавства, оскільки проект бюджету уряд має намір внести до парламенту до 15 вересня, а на затвердження нового Податкового кодексу необхідно в цілому 28 днів після представлення його в парламенті.

Раніше, 14 травня ц.р. В.Литвин заявив про початок роботи над проектом закону про державний бюджет України на 2011 р. Спікер тоді нагадав, що проект держбюджету-2011 повинен бути внесений на розгляд парламенту до 15 вересня ц.р.

20 квітня ц.р. Кабмін схвалив Декларацію цілей і завдань бюджету на 2011 р. (Бюджетну декларацію). Згідно з документом, граничний розмір дефіциту бюджету повинен скласти не більше 4,5% прогнозованого річного обсягу валового внутрішнього продукту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся