ua en ru

В.Литвин запропонував ВР визначитися з датами парламентських і президентських виборів

Автор: RBC.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин запропонував парламенту цього тижня прийняти зміни до Конституції щодо дати наступних парламентських і президентських виборів. Про це він заявив під час ранкового засідання ВР, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин запропонував парламенту цього тижня прийняти зміни до Конституції щодо дати наступних парламентських і президентських виборів. Про це він заявив під час ранкового засідання ВР, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"Ми з вами повинні прийняти проект закону про внесення змін до Конституції щодо того, що вибори до Верховної Ради мають відбуватися в жовтні 2012 р., а вибори президента - в березні 2015 р., і зняти будь-які спекуляції на цю тему", - сказав В.Литвин.
Також він зазначив, що необхідно внести зміни в закон про продовження терміну перебування на посадах депутатів місцевих рад та міських голів до 5 років.

В.Литвин також заявив, що постанова про проведення наступних парламентських виборів в 2011 р., яка була внесена опозицією, не відповідає Конституції.

Нагадаємо, що відразу після рішення Конституційного суду (КС) щодо скасування політреформи-2004 народний депутат від БЮТ Сергій Власенко заявляв, що правовим наслідком рішення КС має стати відставка Президента України Віктора Януковича, розпуск парламенту та оголошення дострокових парламентських і президентських виборів. Пізніше з такою ж заявою виступила і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Також С. Власенко повідомляв, що два судді КС склали окрему думку. Тоді в прес-службі КС повідомили, що не можуть назвати прізвища суддів, поки вони не оформлять особливі думки письмово.

Нагадаємо, 1 жовтня ц.р. було оголошено рішення КСУ, яким суд визнав неконституційним політичну реформу 2004 р. Зміни до Конституції України були внесені 8 грудня 2004 р. і набрали чинності 1 січня 2006 р. Ці поправки перерозподілили повноваження між президентом, парламентом і урядом на користь двох останніх гілок влади . Таким чином, Україна стала парламентсько-президентською республікою.