В.Литвин: Україна залишиться партнером НАТО
Україна залишиться надійним партнером НАТО і неухильно дотримуватиметься принципів послідовності і прогнозованості своєї зовнішньої політики. Про це повідомив голова Верховної Ради України Володимир Литвин на засіданні міжпарламентської ради Україна-НАТО, передає прес-служба ВР.
Спікер підкреслив, що Україна не може залишатися осторонь широкомасштабної співпраці на євроатлантичному просторі, зокрема, процесу розробки і створення нової архітектури європейської безпеки.
"Сьогодні, коли відносини між Україною і НАТО звільнилися від зайвого політизування, ми можемо зосередитися на послідовній реалізації досягнутих домовленостей і використовувати весь інструментарій відносин між Україною і Організацією Північноатлантичного договору, визначений Хартією про особливе партнерство і декларацією про її доповнення", - сказав керівник українського парламенту.
Голова ВР нагадав, що з урахуванням громадської думки Президент України Віктор Янукович вніс до парламенту законопроект про принципи внутрішньої і зовнішньої політики, що припускає концепцію позаблокового статусу держави. Спікер парламенту також нагадав про ухвалення закону "Про схвалення рішення Президента про допуск підрозділів зброєних сил інших держав на територію України в 2010 р. для участі в багатонаціональних військових навчаннях".
Нагадаємо, 10 червня генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зазначив, що Альянс відданий посиленню співпраці з Україною
Раніше, 7 червня генсек НАТО заявив, що Північноатлантичний альянс на 100% буде поважати вибір України. Коментуючи можливе скасування Верховною Радою членства в НАТО як одного з пріоритетів зовнішньої політики України, генсек відзначив, що співпраця між альянсом і Україною в будь-якому випадку буде проходити в рамках комісії Україна-НАТО.
Нагадаємо, 3 червня ц.р. ВР ухвалила в першому читанні законопроект № 6451 "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", внесений на розгляд парламенту Президентом України.
У документі, зокрема, передбачено забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки. Також законопроект передбачає набуття членства в ЄС при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з РФ, іншими країнами СНД, а також з іншими державами світу.
У той же час, в документі відсутній пункт про членство України в НАТО.
Відзначимо, 1 червня ц.р. у ВР був зареєстрований законопроект № 6451 "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики". Раніше того ж дня Рада національної безпеки і оборони України підтримала проект цього закону.
27 травня ц.р. Президент України заявив, що вважає нереальним для України на даний час вступити до НАТО.
У свою чергу міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що питання про членство України в НАТО поки знімається. За його словами, Україна буде продовжувати розвивати свої взаємини з НАТО, але питання про членство зараз знімається з порядку денного. Саме такий підхід, на думку К.Грищенка, найбільш відповідає сучасному стану речей.
Відзначимо, обіцянка прийняти Київ до складу альянсу була дана на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 р., і альянс відтоді не раз підтверджував своє рішення. НАТО пообіцяло продовжити підтримку реформ в Україні, необхідних для надання плану дій з набуття членства в НАТО.
НАТО - військово-політичний союз, який створено в 1949 р. з метою протидії загрозі
нападу з боку СРСР. Головним завданням НАТО є гарантування геополітичної стабільності в світі. Основні напрямки діяльності: захист цінностей демократії, свободи особистості, економіки, вільного підприємництва і верховенства закону, розвиток міжнародної співпраці.