ua en ru

У Криму військовослужбовця засудили до 10 років в'язниці за держзраду

Автор: RBC.UA
Залізничний районний суд м. Сімферополя засудив помічника начальника штабу, начальника відділу захисту секретної інформації Сакської авіаційної бригади ВМС України до 10 років в'язниці за звинуваченням у шпигунстві та державній зраді. Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

Залізничний районний суд м. Сімферополя засудив помічника начальника штабу, начальника відділу захисту секретної інформації Сакської авіаційної бригади ВМС України до 10 років в'язниці за звинуваченням у шпигунстві та державній зраді. Про це повідомили у прес-службі прокуратури АРК.

Читайте також: В Ірані за звинуваченням у шпигунстві страчено двох людей

Торік військовослужбовця, який відповідав за захист секретної інформації, викрили в передачі представникам іноземної держави відомостей, що містять державну таємницю. Він був затриманий співробітниками управління військової контррозвідки СБУ України в АР Крим, а при ньому було виявлено 10 тис. грн, за які він "продав" секретні дані.

За злочинні дії проти безпеки країни військовослужбовець засуджений до 10 років позбавлення волі. Його також позбавили військового звання і права протягом трьох років обіймати посади, пов'язані з доступом до держтаємниці.

Читайте також: МЗС не володіє інформацією щодо затримання громадянина Молдови за підозрою у шпигунстві

Зазначимо, що в листопаді минулого року Генеральна прокуратура України (ГПУ) звинуватила іноземця у шпигунстві в оборонній сфері. "ГПУ затвердила обвинувальний висновок і направила до апеляційного суду Миколаївської області для визначення підсудності кримінальну справу за обвинуваченням громадянина іноземної держави у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1 ст.114 КК України (шпигунство)", - йшлося в повідомленні прес-служби.

Досудовим слідством, проведеним Головним слідчим управлінням СБУ, було встановлено, що вказана особа, з метою заподіяння шкоди національним інтересам України у сфері оборони, збирала для передачі іноземній організації відомості, що становлять державну таємницю.

Читайте також: У Саудівській Аравії заарештовано 18 осіб за підозрою у шпигунстві

Нагадаємо, напередодні в Росії розгорівся гучний шпигунський скандал. Співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ затримали представника Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США Фогля Райана Крістофера при спробі вербування працівника однієї з російських спецслужб. Як повідомлялося, американський шпигун працював під прикриттям на посаді третього секретаря політичного відділу посольства США в Москві. Він був затриманий співробітниками контррозвідки ФСБ в ніч із 13 на 14 травня.

Зазначимо, що в законодавстві України за державну зраду передбачено максимально суворе покарання.

Читайте також: Microsoft звинувачує Gmail від Google у шпигунстві (відео)

Згідно зі ст.111 Кримінального кодексу (КК), держзрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.

У 2012 р. СБУ викрила вісім іноземних розвідників і більше 20 агентів зарубіжних спецслужб. Дані особи намагалися незаконно отримати інформацію про перспективні розробки в оборонно-промисловому комплексі, космічній галузі та авіабудуванні. За інформацією ЗМІ, щорічно в Україні в середньому викривають у шпигунстві 10-12 іноземців і запобігають близько 100 спробам залучення місцевих жителів до співпраці з іноземними спецслужбами.