ua en ru

В Криму за підтримки бренду “Хортиця” побудовано унікальний скалодром над водою

Автор: RBC.UA
З 18 по 31 липня 2011 р. в Криму проходить спортивно-музичний проект Z-Games КаZантип-2011, на якому сотні спортсменом тренуються і змагаються в 13 видах спорту.

З 18 по 31 липня 2011 р. в Криму проходить спортивно-музичний проект Z-Games КаZантип-2011, на якому сотні спортсменом тренуються і змагаються в 13 видах спорту.
На території Республіки «КаZантип» (Крим, Євпаторія, берег Чорного моря біля с. Поповка) працює наймасштабніший і найсучасніший в Східній Європі спортивний парк - Action Sports Park, одна з головних конструкцій якого - складний семиметровий скалодром з басейном триметрової глибини. Подібний майданчик для скелелазів у Східній Європі побудовано вперше. Його зведення та проведення незвичайних змагань такого рівня стали можливі завдяки бренду «Хортиця» і його програмі з підтримки спорту і здорового способу життя.
Відкриті змагання зі скелелазіння пройшли у вигляді болдерінгу (bouldering). Ця скелелазна дисципліна вважається однією найскладніших і передбачає серію коротких і суперскладних рухів. У всьому світі лазіння по нависаючою над водою скелі без мотузки називається Deep Water Solo і вважається найвидовищнішим, адже спортсмен не застосовує жодних штучних пристосувань, а використовує тільки можливості свого тіла. При зриві скелелаз падає у воду.
Уже в перші дні роботи проекту Z-Games КаZантип-2011 на унікальному скеледромі був аншлаг - гості фестивалю та атлети інших видів спорту окупували майданчик. Майстер-класи зі скелелазіння проходили щодня і збирали великі групи охочих випробувати свою силу, волю і витривалість. Змагання ж були особливо видовищними і зібрали силу силенну публіку.
Як кажуть самі спортсмени, скелелазіння - це не просто вид спорту. Це злиття сили, спритності, гнучкості та витривалості. Саме тому дані змагання назвали Psicobloc Z-Сlimb - понад півсотні спортсменів з України, Росії і Білорусії випробували тут не тільки свою силу тіла, але і духу.
Фінали змагань проходили у вигляді дуелей - скелелази піднімалися попарно за симетричною дзеркальною трасою. Переможець, природно, добирався до вершини швидше. Примітно, що для жінок і чоловіків траси організатори зробили різними.
«Скелелазіння стає все більш і більш популярним видом спорту, адже воно ставить завдання не лише для м'язів, а й для мозку. Тут потрібно прораховувати свій шлях на кілька кроків вперед: де ти опинишся, якщо зараз поставиш ногу сюди, а рукою зачепишся тут. Головне, щоб це завдання не перетворилася на головоломку - в медичному сенсі слова. Саме тому скелелазіння над водою так цікаво. Страховка тут - вода », - сказала чемпіонка світу зі спортивного скелелазіння, майстер спорту міжнародного класу Ольга Бежко.
До того ж цей спорт вчить справлятися з кризовими ситуаціями. Організм звичайної людини в стресовій ситуації працює так: тиск підвищується, подих частішає, серце калатає, поле зору звужується. Нормально думати і діяти з таким набором реакцій складно. Скелелазіння вчить бути холоднокровним, концентруватися і спокійно вирішувати складні завдання.
У результаті яскравих і захоплюючих дуелей переможцями змагань Psicobloc Z-Сlimb стали: киянин Станіслав колишній і харків'янка Валерія Лещенко. Також в рамках змагань був встановлений рекорд Z-games по джампінгу. Даний вид скелелазіння передбачає стрибок з однієї опори на скеледромі на іншу. Його змогла встановити Олена Малахова з Харкова.
Переможці-чоловіки:
1. Станіслав Клешньов (Київ).
2. Юрій Чернавін (Кривий Ріг).
3. Сергій Топішко (Луганськ) і він же встановив рекорд джампінгу.
Переможці-жінки:
1. Валерія Лещенко (Харків).
2. Надія Яценко (Київ).
3. Аліса Гельфер (Дніпропетровськ).
Рекорд джампінгу - Олена Малахова (Харків).
Всі переможці отримали грошові призи та ексклюзивні подарунки зі смаком абсолютної чистоти від бренду «Хортиця».