ru ua

У Конго затонув пором: є загиблі

Автор: RBC.UA
У Демократичній Республіці Конго затонув пором, зниклими безвісти вважаються 72 людини.

У Демократичній Республіці Конго затонув пором, зниклими безвісти вважаються 72 людини, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Відзначається, що всього на борту судна знаходилися 80 пасажирів, сімом вдалося врятуватися, тіло ще одного пасажира, імовірно, знайдено.

За попередніми даними, причиною інциденту, що стався на озері Ківу - на кордоні між Конго і Руандою, стали несприятливі погодні умови.

Потоплення поромів у Конго носять періодичний характер. Основними причинами подібних трагедій виступають переповненість судів і високий рівень їх зносу.

Нагадаємо, 31 жовтня 2010 р. в Індії перекинулося пасажирське судно, 18 людей загинули. Інцидент стався на сході Індії біля берегів Західної Бенгалії.

11 жовтня в східній частині Індії на річці Ганг перекинулося пасажирське судно, на якому знаходилися десятки найманих фермерів. Повідомлялося про загибель 22 пасажирів, і ще 25 вдалося врятувати. Трагедія відбулася недалеко від міста Баксар в штаті Бухар.

6 жовтня 2010 р. в М'янмі затонув пором, на борту якого знаходилися декілька десятків чоловік. Інцидент стався на річці Іраваді в 160 км на північний захід від столиці країни Янгона. Загинули більше 30 людей.

Раніше, 12 серпня, в індійському штаті Біхар затонув пасажирський пором, 28 осіб загинули. Катастрофа сталася на річці Козі, на судні знаходилося понад 50 чоловік, що прямували на релігійну церемонію. Причиною трагедії став сильний вир.

У кінці січня 2010 р. біля берегів Індонезії через шторм затонув пором, на борту якого знаходилися 35 осіб, включаючи членів екіпажу і пасажирів. Одну людину вдалося врятувати рибалці незабаром після інциденту.

Нагадаємо, в листопаді 2009 р. на річці Нгавун в 134 км на захід від столиці М'янми Янгоні затонув пором Nay Win Tun, на борту якого знаходилися 176 пасажирів. У результаті інциденту вісім чоловік потонули, ще більше 30 пропали без вісті.

В кінці листопада 2009 р. в Бангладеш перекинувся пором із тисячею людей на борту. Кількість загиблих при катастрофі перевищила 50 осіб. Подія трапилася на річці Тетуліа у г.Лалмохана (у 300 км від столиці держави Дакки). Пасажири порома, який прямував зі столиці країни, поверталися після святкування мусульманського свята Курбан-Байрам. При підході до берега велика кількість людей перейшло на один борт судна, що призвело до його перекидання. За попередніми даними, аварія сталася через перевантаження порома.

Раніше, 22 листопада 2009 р. в результаті катастрофи пасажирського порома Dumai Express біля берегів індонезійського острова Суматра в Малаккській протоці 23 людини загинули. На борту судна знаходилися більше 200 чоловік. Безліч людей опинилися у відкритому морі, після того як пором перевернуло сильними хвилями. Врятовано були 192 людини.