ua en ru

У КНР успішно посадили перший винищувач на авіаносець, перероблений з українського "Варяга"

Автор: RBC.UA
На палубу авіаносця "Ляонін", переробленого з радянського крейсера "Варяг", що належав колись Україні, здійснив першу успішну посадку винищувач J-15 військово-повітряних сил (ВПС) КНР.

На палубу авіаносця "Ляонін", переробленого з радянського крейсера "Варяг", що належав колись Україні, здійснив першу успішну посадку винищувач J-15 військово-повітряних сил (ВПС) КНР. Показова подія свідчить про успіхи військових в області розвитку бойового потенціалу корабля, який два місяці тому увійшов до складу флоту, передає Associated Press.

"Успішна палубна посадка розглядається нами як символ того, що наш авіаносець може виконувати оперативні завдання", - заявив журналістам заступник директора інституту дослідження військово-морських відносин Чжань Джуньши.

Зазначимо, що раніше представники військових і наукових кіл Китаю не робили повідомлень про те, що країна володіє власною технологією виробництва канатів і механізмів, які необхідні для гальмування літаків, які сідають на палубу. У військовому відомстві зазначили, що зліт винищувач здійснював також з авіаносця, для цього на палубі передбачений спеціальний носовий трамплін.

Читайте також: Китай прийняв на озброєння авіаносець "Варяг"

Нагадаємо, зазначений авіаносець раніше мав назву "Варяг" і після розпаду СРСР за умовами розділу Чорноморського флоту відійшов Україні. У 1998 р. він був викуплений китайською фірмою на завершальній стадії будівництва. У серпні ц.р. після модернізації і доопрацювання корабель був відправлений на ходові випробування, а 23 вересня "Ляолнин" введено до складу флоту. За два місяці на авіаносці вже проведено близько 100 навчальних програм різного характеру.

Палубний винищувач J-15 є переробленою моделлю літака Су-33, прототип якого на початку 2000-х рр. також був викуплений китайською владою в України.

Читайте також: Зростання світових витрат на оборону знизилося вперше за 13 років

У найближчі роки Пекін має намір завершити будівництво ще кількох авіаносців, що будуть створені вже власними силами, а не на основі придбаних за кордоном авіаносних кораблів.

Читайте також: Кораблі ВМФ Китаю увійшли в акваторію спірних з Японією островів

Поява в розпорядженні Китаю авіаносців помітно вплине на розстановку сил у регіоні. Зокрема, в Токіо з побоюванням спостерігають за розширенням присутності китайського флоту в Тихому океані, особливо в світлі загострення територіального конфлікту Японії і Китаю навколо островів Сенкаку і спроб Китаю перешкодити В'єтнаму і Філіппін в розвідці нафти і газу на шельфі спірних районах Південно-Китайського моря.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Китай став третьою країною в Азії, яка має авіаносці, після Індії і Таїланду. Хоча країні ще потрібен час, щоб зайняти морський простір в Азіатських водах, які в значній мірі були прерогативою ВМФ США після другої Світової Війни.