В Китаї почався перепис більше, ніж мільярдного населення

У Китаї, найбільш багатонаселеній країні світу, починається загальнонаціональний перепис населення.

У Китаї, найбільш багатонаселеній країні світу, починається загальнонаціональний перепис населення, повідомляє BBC.

Влада сподівається завдяки перепису дізнатися точну кількість трудових мігрантів, яка, за деякими оцінками, становить близько 200 млн чоловік.

Найбільша складність полягає в тому, яким чином рахувати мігрантів, так як у багатьох з них немає певного місця проживання. Вважають, що в останні кілька років десятки мільйонів китайців переселилися з сільської місцевості до міст у пошуках роботи. Але багато хто з них перетворилися на бомжів і не можуть отримати соціальну допомогу.

Раніше, прем'єр держради КНР Вень Цзябао відзначив, що трудові мігранти заслуговують кращого обігу.

Ще одне завдання перепису - з'ясувати, скільки дітей проживає в Китаї, так як відомо, що в цьому питанні офіційні цифри істотно нижче реальних. Через жорсткі правил контролю над народжуваністю батьки часто не реєструють дітей, побоюючись порушення правила "одна сім'я - одна дитина".

Влада сподівається подолати опір перепису, обіцяючи знизити штрафи для тих, хто добровільно зізнається у реальну кількість дітей. А найбіднішим сім'ям буде дозволено оплачувати штрафи в розстрочку.

Для проведення кампанії в країні з населенням понад 1,3 млрд людей задіяні близько 6 млн переписувачів.

Нагадаємо, за даними останнього перепису 2005 р., чисельність населення в Китаї складала 1 млрд 295 млн осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся