ua en ru

У Китаї заарештували блогерів, які поширювали чутки про введення військ до Пекіна

Автор: RBC.UA
Китайська поліція заарештувала шість осіб і закрила 16 сайтів за поширення чуток про введення військових підрозділів до Пекіна. За іншими даними заарештованих близько 20.

Китайська поліція заарештувала шість осіб і закрила 16 сайтів за поширення чуток про введення військових підрозділів до Пекіна. За іншими даними заарештованих близько 20.

За словами користувачів, які цитує ВВС, в місто увійшла важка військова техніка, а також підрозділи внутрішніх військ для запобігання можливих масових акцій протесту.

Інтернет-активісти обурені заходами уряду. Блогери закликають боротися з цензурою і виходити на міжнародні інтернет-портали, такі як google, facebook і twitter.

На думку експертів, хвилю "незаконної інформації" про можливий державний переворот спровокувала раптова відставка впливового політка Бо Сілая, який претендував на одну з вищих посад у Комуністичній партії Китаю.

У січні 2012 р. Міжнародна федерація журналістів (IFJ) представила звіт, в якому розповіла про посилення тиску на китайських журналістів і блогерів з боку влади КНР в минулому році. За даними організації, уряд Китаю влаштував гоніння на ЗМІ, побоюючись повторення сценарію "арабської весни", або "жасминової революції", на території країни.

Згідно зі звітом IFJ, як мінімум 16 працівників преси КНР були звільнені, а ряд видань закриті через репортажів, що не сподобалися владі. Крім того, в Китаї не припиняються викрадення і вбивства журналістів.

У березні 2012 р. організація "Репортери без кордонів" представила звіт про держави, в яких свободи в Інтернеті піддаються найбільшим обмеженням. Китай увійшов до списку "ворогів Інтернету" разом з КНДР, Кубою, Бахрейном і Білорусією.