ua en ru

На Кіровоградщині голосуватимуть за добрі справи

Автор: RBC.UA
Політологи підводять підсумки першого тижня з початку агітаційного марафону кандидатів у народні депутати України. Як свідчать результати соціологічних досліджень, виборці мажоритарного округа №102 готові підтримати місцевого кандидата, якого довгі роки знають та поважають за добрі справи та небайдужість до проблем простих людей.

Політологи підводять підсумки першого тижня з початку агітаційного марафону кандидатів у народні депутати України. Як свідчать результати соціологічних досліджень, виборці мажоритарного округа №102 готові підтримати місцевого кандидата, якого довгі роки знають та поважають за добрі справи та небайдужість до проблем простих людей.

В період з 18 по 30 вересня поточного року, в межах мажоритарного округу №102 на Кіровоградщині, групою активістів і експертами Центру "Всеукраїнський соціологічний союз" було проведено чергове соціологічне дослідження щодо складання портрету головних пріоритетів виборців під час голосування за того чи іншого кандидата у Народні депутати України.

Як свідчать результати дослідження, більшість населення електорального віку готові віддати свої голоси за того кандидата, який відповідає кільком основним критеріям. Майбутній представник громади у Верховній Раді має бути: чесним, порядним, віруючим у Бога (13,6%); патріотом Кіровоградщини, який у будь який момент здатний підтримати своїх земляків (13,4%); фаховим управлінцем, який мав досвід роботи на виборчих посадах або державній службі (9,8%); щедрим та готовим брати участь у долі людей, які потрапили у біду (9,8%); здатним організовувати людей, приймати рішення та брати за них відповідальність (9,1%); знати економіку, мати хорошу освіту, мати реальний досвід роботи у реальних секторах (8,7%), тощо.

Ще один висновок, який можна зробити, виходячи із результатів дослідження - виборці втомилися від голослівного та агресивного радикального патріотизму, за яким не має, а ні життєвого досвіду, ані реальних справ на користь місцевої громади. Тому, популярні останнім часом твердження щодо громадянського попиту на нові обличчя у владі, навряд чи стосуватимуться невідомих місцевій громаді кандидатів, або тих, хто робить передвиборчу ставку лише на власну причетність до Майдану.

"Люди втомилися від війни, від пустих буцімто "патріотичних" закликів до продовження війни на Сході, затягування поясів заради якоїсь примарної перемоги над власним народом. Люди хочуть миру та влади, яка спроможна змінити життя людей на краще хай не сьогодні, але у зрозумілій перспективі. Тому, й готові голосувати за тих кандидатів, які пропонують реальні економічні перетворення, власний досвід роботи, а не тих, хто продовжує піаритися на війні, перекладаючи усю повноту відповідальності за жахливий стан економіки на Януковича та інших попередників", - каже директор Центру "Всеукраїнський соціологічний союз" Сергій Кузьменко.

Отже, згідно із результатами соціологічного дослідження, наявним лідером парламентських перегонів є Олесь Довгий. Респонденти назвали його справжнім лідером (19%); людиною, яка робить добрі справи (15%) і небайдуже ставиться до проблем округу (13%). Виборці вважають, що політик зможе їх вирішити (11%), і взагалі у нього значно більше за інших шансів перемогти (15%). Добрі результати отримав Олександр Прилуцький - директор компанії "Світловодський Завод Пиломатеріалів" (справжнім лідером його вважають 14% мешканців). Третє місце рейтингу електоральної довіри посів місцевий мешканець Олександр Ковтун. За нього готові віддати свої голоси 12% виборців.

Зі свого боку, вкрай низький рейтинг довіри отримує діючий депутат Олександрівської районної ради Андрій Лаврусь, який був обраний за списками "Фронту змін" Арсенія Яценюка. Підтримати його кандидатуру на виборах на сьогодні згодні лише 5% респондентів (сьома позиція). Характерно, що під час попереднього дослідження, Лаврусь втратив 2 сходинки рейтингу, або 3% голосів. Як пояснює Сергій Кузьменко, стрімке розчарування виборців можливо пов'язано з тим, що Лаврусь зареєструвався кандидатом у народні депутати України відразу після того, як отримав повістку про призов на військову службу у зоні проведення АТО.

На Кіровоградщині голосуватимуть за добрі справи

"На мій погляд, виборець не зміг пробачити Лаврусю відвертої патріотичної брехні. З одного боку, він виступає за продовження бойових дій на Сході та розмінює під час передвиборчої кампанії карту "патріотизму", з іншого сам відмовляється воювати за Батьківщину. Крім того, на мій погляд, Лаврусь вирішив під час цих виборів вбити ще одного зайця. А саме - максимально дискредитувати та полити брудом свого найбільш могутнього конкурента на наступних виборах до обласної Ради Олександра Ковтуна, який на сьогодні, як свідчать результати соціологічного дослідження, користується більшою довірою виборців Кіровоградщини, ніж Лаврусь. Отже відверта та агресивна по відношенню до своїх конкурентів агітаційна кампанія Лавруся, на фоні ігнорування призову на військову службу, не додають цьому кандидату а ні голосів, а ні звичайних суто людських симпатій. Тому я й кажу, що намагання політиків зіграти під час виборів на війні, це дуже ризикований пиартехнологічний крок", - резюмує Кузьменко.

Таким чином, рейтинг популярності кандидатів у Народні депутати України за мажоритарним округом №102, на сьогодні виглядає наступним чином.

На Кіровоградщині голосуватимуть за добрі справи

Решта виборців або ще не вирішила за кого голосуватимуть, або не братиме участі у голосуванні.