У Київському зоопарку в суботу представлять слоненя Хораса

Вівторок 10 липня 2012 16:07
Автор: RBC.UA
У Київському зоологічному парку відкрили доступ відвідувачів до слоненя Хораса. Урочисте його представлення журналістам і відвідувачам відбудеться в суботу, 14 липня, в 10:00.

У Київському зоологічному парку відкрили доступ відвідувачів до слоненя Хораса. Урочисте його представлення журналістам і відвідувачам відбудеться в суботу, 14 липня, в 10:00. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА).

"Зараз у нього закінчився карантинний період, і вже відбулася перша прогулянка літнім приміщенням. Вихід Хораса із зимового приміщення був спланований спеціально у вихідний для підприємства день для того, щоб уникнути зайвого емоційного навантаження на тварину", - пояснили в Київському зоологічному парку.

Уже сьогодні, 10 липня, в присутності відвідувачів зоопарку Хорас освоював своє нове приміщення. Друга його прогулянка була тривалою, слон поводив себе впевнено і навіть поснідав у своїй новій квартирі і спробував викупатися в басейні. Адаптація Хораса буде продовжуватися і надалі з поступовим збільшенням тривалості прогулянок.

За словами фахівців столичного зоопарку, процес адаптації Хораса проходить добре. "Слоненя вже звикло до спілкування зі своїм кіпером Ігорем Марійчуком. Зокрема, охоче виконує його команди, що в майбутньому полегшить догляд і ветконтроль цієї тварини", - зазначили в зоопарку.

У той же час, слід зазначити, що вже кілька років зоопарк є джерелом постійних трагедій і конфліктів: з завидною періодичністю повідомляється про загибель тварин.

Серед "гучних" смертей була загибель крокодила Гоші, павича від розриву серця, верблюда від хвороби, слона Боя, якого, як стверджували в зоопарку, отруїли. Також у зоопарку помер амурський тигр Іван, а ще раніше білогрудий уссурійський ведмідь Ося.

Серед останніх смертей слід зазначити загибель 27 червня ц.р. уссурійського ведмедя. Раніше, 22 червня ц.р., в Київському зоопарку померла антилопа нільгау.

ЗМІ повідомляють, що за попередніми даними перевірки, протягом 2010 року в Київському зоопарку загинули 187 тварин, з яких 19 - ссавці, 75 - птахи, 93 - плазуни, риби і амфібії. У 2011-му році - 114 тварин, з яких 19 ссавців, 25 птахів, 70 плазунів, риб і амфібій. Причиною загибелі всіх цих тварин стали незаразні хвороби різної етіології, наприклад, діатез, серцева недостатність, анемія, запалення легенів та інші.

Зазначимо також, що висновки комісії Київради з перевірки діяльності київського зоопарку говорять, що тварини повально страждають на хронычны недуги і відживають свій вік. Про це на своїй сторінці в Facebook пише депутат Київради Олексій Давиденко.

Нагадаємо також, що Державна фінансова інспекція в м. Києві повідомила про виявлені в зоопарку порушення фінансової дисципліни на загальну суму 4 млн 941, 36 тис. грн, в тому числі, що призвели до втрат - 510,51 тис. грн. Держфінінспекція в Києві направила матеріали в прокуратуру Шевченківського району м. Києва та поінформувала прокуратуру м. Києва про результати ревізії для розгляду та прийняття відповідного рішення.

Фінансування Київського зоопарку в бюджеті Києва на 2012 р. збільшено з 6,5 млн до 10 млн грн.

Також варто відзначити, що за розтрату коштів в особливо великих розмірах рік тому було порушено кримінальну справу проти колишнього директора Київського зоопарку Світлани Берзіної. Справу порушили за результатами перевірки Генеральної прокуратури. Берзіна керувала столичним звіринцем з 2008-го року. У 2010 р. Леонід Черновецький, який на той момент обіймав посаду міського голови, відсторонив її від виконання обов'язків на час розслідування причин загибелі тварин. Пізніше вона сама написала заяву про звільнення.

Зараз посаду гендиректора Київського посідає Олексій Толстоухов.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся