ua en ru

У Києві вбито заступника директора Інституту світової економіки В.Новицького

Автор: RBC.UA
У Києві 19 лютого було знайдено вбитим заступника директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук (НАН) України Валерія Новицького.

У Києві 19 лютого було знайдено вбитим заступника директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук (НАН) України Валерія Новицького. Про це РБК-Україна заявив заступник голови прес-служби київської міліції Володимир Дмитренко.

Згідно повідомленню, на тілі В.Новицького було знайдено 20 ножових поранень. Після скоєння злочину зловмисники підпалили квартиру.

Наразі порушено кримінальну справу за ст. 115 Кримінального кодексу України (навмисне вбивство). Попередньою версією слідства є побутовий конфлікт.

В.Новицький - завідувач відділу зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин, відомий український економіст, доктор економічних наук, професор, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України (2004 р.).

Нагадаємо, як повідомляли джерела, 17 лютого в Києві у своїй квартирі було знайдено убитим 49-річного Ігоря Гончара - батька колишнього чоловіка дочки екс-президента Віктора Ющенка Віталіни. І.Гончара з перерізаним горлом знайшли сусіди ще в середині грудня, на наступний день після вбивства, проте відомо про це стало лише в лютому. Як повідомлялося, вбивця не взяв з квартири грошей або цінних речей, таким чином версія про пограбування відпадає - вбивство було скоєно на особистому ґрунті.

І.Гончар раніше був директором департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів податкової. За часів Президента Леоніда Кучми Гончар був ревізором-інспектором у податковій Подільського району столиці. Директором департаменту ДПАУ він став відразу після помаранчевої революції, однак у серпні 2008 р. його зловили на хабарі - 20 тис. дол. за отримання ліцензії на продаж спиртного. Під час обшуку в будинку І.Гончара виявили ще 400 тис. дол., походження яких він пояснити не зміг.