МВС: Правову оцінку діям учасників народного маршу в Києві дасть ГПУ

Генеральна прокуратура України здійснить правову оцінку діям учасників народного маршу, присвяченого Дню Незалежності, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Генеральна прокуратура України здійснить правову оцінку діям учасників народного маршу, присвяченого Дню Незалежності, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

"Не звертаючи уваги на попередження державними виконавцями організаторів мітингу біля пам'ятника Шевченку щодо заборони Окружним адміністративним судом столиці пішої ходи центром міста, деякі учасники мітингу вдалися до провокацій. Ці протиправні дії привели до інцидентів з міліцією. Наразі правопорушення задокументовані та найближчим часом їм буде дана правова оцінка Генеральною Прокуратурою України", - йдеться в повідомленні МВС.

"Забезпечення прав і свобод всіх громадян України - основне завдання органів правопорядку. Саме тому міліція зробить все можливе, щоб святкування Дня Незалежності відбулося цивілізовано. Наразі святкові заходи в столиці продовжуються. Обстановка спокійна та контрольована", - зазначила прес-служба МВС.

Нагадаємо, у Києві на вул. Володимирській відбулася сутичка між учасниками народного маршу і співробітниками міліції. На даний момент всі учасники народного маршу, присвяченого Дню Незалежності, розійшлися з вул. Володимирської та зі скверу біля Національного університету ім. Шевченко. Також зі скверу пішли співробітники міліції, які охороняли громадський порядок під час народного маршу.

Також повідомлялось, що рух транспорту і пішоходів на вул. Володимирській у м. Києві відновлено.

Раніше перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що акція протесту опозиції продовжаться о 17:00 на Майдані Незалежності.

Раніше міліція обмежила рух проспектом Перемоги і не пропускає до центру Києва близько 100 автомобілів учасників акції "Автомайдан", які прямували на мітинг опозиції. Працівники ДАІ кажуть, що не пропустять автоколону у зв'язку з тим, що учасники не подавали заявку на проведення акції. При цьому на проспекті Перемоги утворився багатокілометровий затор. 

На участь в "Автомайдані" зголосилися 260 автомобілів. Його організатором виступила Всеукраїнська громадянська акція "Вперед".

Відзначимо, напередодні суд заборонив опозиції проводити акції в центрі міста в день незалежності України 24 серпня. Про це журналістам у вівторок розповів депутат від партії "Батьківщина" Юрій Одарченко. За його словами, єдине місце, де дозволено проведення акцій опозиції - це сквер з пам'ятником Тарасу Шевченко біля Київського національного університету.

Раніше українські опозиційні політичні сили заявили про намір провести в день 20-ї річниці незалежності України масові акції, під час яких вони будуть заявляти про загрозу незалежному демократичному ладу країни.

Нагадаємо, в Київську міську державну адміністрацію (КМДА) станом на 16:00 23 серпня надійшло 36 повідомлень про проведення на День Незалежності України мітингів та інших масових заходів від різних політичних сил, громадських організацій.

У зв'язку з тим, що плани ініціаторів проведення деяких акцій конфліктують між собою щодо часу та місця їх проведення, що стосується центральних вулиць і площ столиці, на яких проходитимуть загальнодержавні та загальноміські заходи, 22 серпня відбулася робоча нарада заступника голови КМДА Олександра Пузанова з представниками заявників.

За результатами наради КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акції протесту в центрі міста. Позов був заявлений до 13 відповідачів, серед яких є політичні партії та громадські організації як провладної, так і опозиційної спрямованості.

"Ми звертаємо увагу, що мова йде не про всі акції, а лише про ті, які плануються на площах і вулицях міста, задіяних у святкових заходах, де буде знаходитися велика кількість киян та гостей столиці. Там, де такий конфлікт інтересів відсутній, заперечень щодо акцій і мітингів немає. КМДА поважає права громадян на висловлення своїх поглядів і думок, але наполягає, що при цьому не повинні порушуватися права інших громадян. Ми закликаємо різні політичні сили разом святкувати День Незалежності України ", - зазначив Олександр Пузанов.

Опозиціонери, які об'єдналися в Комітет опору диктатурі, у вівторок заявили, що проведуть свої акції незалежно від рішення суду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top