ua en ru

У Києві під стінами КМДА проходить мітинг Соцпартії

Автор: RBC.UA
В Києві Соціалістична партія України (СПУ) розпочала мітинг під стінами Київської міської державної адміністрації (КМДА), приурочений до Дня міжнародної солідарності трудящих. Як передає кореспондент РБК-Україна, у мітингу беруть участь члени спілки молодих соціалістів. Організатори мітингу встановили на вул. Хрещатик безкоштовні атракціони. Також учасники мітингу проводять конкурси для киян і гостей столиці.

В Києві Соціалістична партія України (СПУ) розпочала мітинг під стінами Київської міської державної адміністрації (КМДА), приурочений до Дня міжнародної солідарності трудящих. Як передає кореспондент РБК-Україна, у мітингу беруть участь члени спілки молодих соціалістів. Організатори мітингу встановили на вул. Хрещатик безкоштовні атракціони. Також учасники мітингу проводять конкурси для киян і гостей столиці. Як повідомлялось, мітинг СПУ буде до 16:00. Нагадаємо, 29 квітня в Києві сьогодні відбувся XVIII з'їзд Соціалістичної партії України, на якому Петра Устенка обрали головою партії замість Олександра морозу, який керував СПУ 20 років. Олександр Мороз в ході з'їзду аявив, що балотуватиметься до Ради по мажоритарному округу в Київській області.

З ранку у центрі Києва збиралися колони комуністів і прихильників КПУ, які планують провести демонстрацію на честь Дня міжнародної солідарності трудящих. Представники Компартії були одягнені в партійну символіку, вони тримають плакати і транспаранти з гаслами "Ми не повинні платити за їх кризу! ", "Євразійський союз - майбутнє України! ", "Непомірна квартплата - розплата за мовчання! ", "Держава для народу, а не для олігархів! ", а також викрикують гасла проти реформи ЖКГ, яку ініціює уряд. Також комуністи вітають громадян Києва зі святом солідарності трудящих.

Як повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ, в Україна сьогодні в 328 населених пунктах заплановано проведення 478 масових та інших заходів, присвячених трудящих, загальна кількість учасників становитиме понад 260 тис. осіб. Так, серед заходів заплановано проведення: майже 200 мітингів, 29 демонстрацій, близько 60 концертів тощо. Найбільш багатолюдні заходи заплановані на території Запорізької (понад 40 тис. осіб), Луганської (майже 26 тис. осіб), Донецької областей (понад 23.тис. осіб) та у АР Крим (понад 33 тис. осіб). Загалом по державі для забезпечення правопорядку планується залучити майже 7 тисяч працівників органів внутрішніх справ та понад 840 військовослужбовців внутрішніх військ МВС України.

У столиці планується проведення 7 масових заходів за участю понад 31 тис. осіб. Для забезпечення громадського порядку під час травневих свят будуть виділені додаткові сили працівників міліції.

Традиція відзначати Першотравень склалася в кінці XIX століття - 1 травня 1886 р. соціалісти, комуністи та анархісти США і Канади організували кілька масштабних демонстрацій, вимагаючи введення 8-годинного робочого дня. Тоді при розгоні акції в Чикаго 4 травня загинули шестеро людей, що привело до активізації протестного руху і початку масових виступів. У ході бійок між поліцейськими і демонстрантами загинули вісім правоохоронців та четверо робітників. Крім того під час мітингу стався вибух бомби, за підозрою в скоєнні теракту були затримані четверо робітників-анархістів, яких засудили до смертної кари через повішення. Згодом вдалося довести, що справа проти робітників було сфабриковано.

В пам'ять про страчених робочих Паризький конгрес II Інтернаціоналу в липні 1889 р. оголосив 1 травня Днем солідарності робітників усього світу, а також запропонував відзначати свято демонстраціями.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби, в СРСР Першотравень довгі роки був основним державним святом. 1 травня 1990 р. керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації.