У Києві очікується шторм

Вівторок 10 липня 2012 19:20
Автор: RBC.UA
В Україні 11 липня ц.р. дощі (крім частини південних і східних регіонів), температура від +26 до +31. Як повідомляє Гідрометцентр при МНС України, завтра по країні очікуються грози, в окремих районах град, шквали 15-20 м/с, в другій половині дня - сильна злива.

В Україні 11 липня ц.р. дощі (крім частини південних і східних регіонів), температура від +26 до +31. Як повідомляє Гідрометцентр при МНС України, завтра по країні очікуються грози, в окремих районах град, шквали 15-20 м/с, в другій половині дня - сильна злива.

У Києві на завтра оголошено штормове попередження: дощі, місцями сильні, в окремих районах град, шквали 15-20 м/с, температура вдень до +29, вночі до +22.

У східному регіоні температура від +29 до +30, у центральному - +27 - +31, у південному - до +31, у західному - до +31, у північному - від +26 до +27.

11-12 липня в Криму, східних, Дніпропетровській, місцями у Миколаївській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській областях утримається надзвичайна, місцями висока пожежна небезпека.

Як повідомляв директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда, починаючи з західних областей, 11 (липня), а 12 липня і на півночі Україні варто очікувати зниження температурного режиму, максимальної температури до 23-28 градусів. 13 липня це зниження охопить центральну частину України, а високі температури 30-35 градусів залишаться на сході і півдні Україні. Проте вже 14 липня варто очікувати слабшання спеки до 23-28 градусів у південних та східних регіонах", - зазначив Кульбіда. 

За його словами, 15-20 липня на території Україні має зберегтися помірний температурний режим, і в окремі дні пройдуть грозові дощі. "Що стосується опадів, опади почалися вже сьогодні на заході Україні, на крайньому заході, де протягом сьогоднішнього дня вони поширяться до території Житомирської та Хмельницької областей. Тобто західна частина України буде в опадах ... зливового характеру, із грозами, місцями градом, шквалами", - сказав Кульбіда. 10-12 липня, за його словами, у східних і південних областях опадів не очікується, однак в інших регіонах всюди пройдуть грозові дощі, "причому дуже різної інтенсивності".

13 липня зона опадів пошириться на схід і частково на центр, а також на південний регіон. "У цей час вже чекаємо припинення опадів у західних та північних областях Україні", - додав Кульбіда. Таким чином, протягом 14-16 липня територія Україні переважно буде без опадів, "тільки 15 (липня) - на півночі, а 16 - в Прикарпатті слід очікувати короткочасних грозових дощів".

Кульбіда також заявив, що переміщення з Росії в Україну інтенсивних зливових дощів побоюватися не слід. "Той синоптичний процес, який зумовив випадання за кілька днів величезної кількості опадів (у Росії), - 300 і більше міліметрів, він стаціонарний, і саме тому ... така велика кількість опадів. Він кілька днів практично стоїть над Північним Кавказом. Це висотний циклон, атмосферний вихор, який обумовлює формування потужних дощових хмар і випадання дуже сильних зливових дощів. Поширення на нашу територію цього конкретного процесу ми не чекаємо", - зазначив Кульбіда. Нагадаємо, від повені в Краснодарському краї загинули більше 170 людей.

За його словами, на Україну буде насуватися циклон із заходу, і найближчим часом поширення циклону з південного сходу на територію Криму або на південний схід Україні не очікується.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся