Головою СПУ обрали Петра Устенка (фото)

Субота 28 квітня 2012 18:00
Автор: RBC.UA
З'їзд Соціалістичної партії України обрав новим головою партії Петра Устенка. Про це зі з'їзду передає кореспондент РБК-Україна.

З'їзд Соціалістичної партії України обрав новим головою партії Петра Устенка. Про це зі з'їзду передає кореспондент РБК-України.

За Устенка проголосували 267 делегатів, за Семенюк - 70, недійсних - 5 голосів.

Петро Устенко народився 4 серпня 1960 року в Чернігівській області. Освіта вища, у 1984 році закінчив Київський автомобільно-дорожний інститут. За фахом інженер-механік з будівельних та дорожніх машин. 

У 1998 році був обраний Народним депутатом до Верховної Ради України по 207 виборчому округу. 

З березня 2002 року по жовтень 2006 року працював головою Спостережної Ради Акціонерного Товариства СП "АМП". 

З 2006 по 2007 рік був помічником Голови Верховної Ради. 

У 2007-2008 рр. працював начальником управління аналітичного забезпечення роботи Міністра та колегії (Патронатна служба) Міністерства транспорту та зв'язку України. 

З листопада 2008 року по теперішній час працює головою Спостережної Ради Акціонерного Товариства СП "АМП". 

Нагороджений медаллю "За трудову доблесть", має звання "Заслужений працівник промисловості України". 

Член СПУ з лютого 2005 р. У 2005-2006 рр. очолював Кримську республіканську організацію СПУ. Має досвід проведення двох мажоритарних і партійної кампанії в організації виборів в АРК. 

З серпня 2011 року член Політради СПУ.

У листопаді 2011 року обраний Першим заступником Голови СПУ з організаційно-кадрової роботи, організації виборчого процесу та його ресурсного забезпечення. 

Підтримати кандидатуру Устенка запропонував колишній глава партії Олександр Мороз.

На посаду голови партії висувалися дві кандидатури: перший заступник голови СПУ з організаційно-кадрової роботи, організації виборчого процесу та його ресурсного забезпечення Петро Устенко, перший заступник голови СПУ з питань координації та взаємодії з громадськими організаціями, економічних питань Валентина Семенюк-Самсоненко. Зазначимо, баллотуватися також мав намір і заступник голови СПУ з питань ідеології Денис Руcак, проте зняв свою кандидатуру на користь Семенюк-Самсоненко.

В ході з'їзду вже екс-лідер СПУ Олександр Мороз заявив, що балотуватиметься в парламент у мажоритарному окрузі в Миронівському районі Київської області.

У Києві сьогодні відбувся XVIII з'їзд Соціалістичної партії України (СПУ), головним завданням якого було обрання нового голови партії.

Нагадаємо, що два тижні тому Олекандр Мороз повідомляв, що має намір оголосити делегатам квітневого партійного з'їзду, про свою відставку. Зокрема, він заявив, що збирається балотуватися до Верховної Ради за мажоритарним округом, а партійний список повинна очолити інша людина. Повідомлялося, що найбільше шансів стати головою СПУ має нинішній голова виборчого штабу партії Устенко.

Зазначимо, Мороз керував СПУ майже весь час її існування - 20 років. Постом голови він поступився тільки один раз - в 2010 р. по рекомендації Олександра Мороза лідером партії був обраний тодішній міністр економіки Василь Цушко. Зміні лідерів політичної сили передувала її поразка на позачергових парламентських виборах 2007 р. - тоді партія вперше за свою історію не пройшла у Верховну раду. У серпні 2011 р. Мороз при підтримці Цушка вирішив повернутися до керівництва партією, однак це виявилося непросто. Свого головного конкурента - першого секретаря політради Миколу Рудьковського він переміг із перевагою всього в 15 голосів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся