ua en ru

У Києві офіційно закриті 7 пляжів з 11

Автор: RBC.UA
У Києві станом на 1 серпня 2011 з 11 пляжів та зон відпочинку, розташованих на р.Дніпро, 7 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття ("Передмістна слобідка" та "Золотий" у Гідропарку; "Венеція" і "Молодіжний" на острові Долобецький в Дніпровському районі; "Центральний" на острові Труханів у Дніпровському районі; "Вербний" на озері в Оболонському районі; "Пуща-Водиця" на 5-7 лінії на ставку р.Горенка в Оболонському районі) проте працюють, крім "Центрального", згідно з постановою про тимчасову заборону купання. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

У Києві станом на 1 серпня 2011 з 11 пляжів та зон відпочинку, розташованих на р.Дніпро, 7 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття ("Передмістна слобідка" та "Золотий" у Гідропарку; "Венеція" і "Молодіжний" на острові Долобецький в Дніпровському районі; "Центральний" на острові Труханів у Дніпровському районі; "Вербний" на озері в Оболонському районі; "Пуща-Водиця" на 5-7 лінії на ставку р. Горенка в Оболонському районі) проте працюють, крім "Центрального ", згідно з постановою про тимчасову заборону купання. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Паспорти мають 4 пляжі - "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Тельбін" і "Веселка" на озерах у Дніпровському районі, "Чорторий" в ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Працюють 4 річкових пляжі: "Вербний", "Пуща-Водиця", "Веселка", "Чорторий".

Протягом минулого тижня через невідповідність нормативам якості води, закрито 7 вже згаданих пляжів та зона відпочинку "Троєщина" в затоці р. Десенка.

Досліджено 174 проби річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 5 пробах річкової води по індексу ЛКП (пляжі "Центральний", "Тельбін", "Венеція", "Молодіжний" "Передмістна слобідка").

Якщо в столиці закриті більшість офіційних пляжів, то в Україні понад 90% працюють: 817 на морському та 36 на річковому узбережжях. Фахівці держсанепідслужби закрили 27 пляжів, 11 з них, морські - в АР Крим (5), Донецькій (5) та Одеській (1) областях.

Всього в Україні в цьому оздоровчому сезоні має діяти 937 пляжів та рекреаційних зон у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, Севастополі, що мають вихід на морське узбережжя, з них 885 морських (94,7%) і 52 річкових, у тому числі в Києві на р.Дніпро.

Зазначимо, наприкінці червня міська влада Одеси винесла постанову про заборону купання на пляжах міста до отримання результатів лабораторних досліджень у зв'язку із захворюваністю на гострі кишкові інфекції серед населення.

В кінці травня ц.р. Азовське море було закрите для купання на території Донецької обл. у зв'язку із зареєстрованими в Маріуполі випадками захворювання на холеру.

На початку червня Санітарно-епідеміологічна служба (СЕС) України повідомляла, що в Україні на той момент працювали 30% від усієї кількості пляжів.

Раніше головний санітарний лікар України Геннадій Рожков заявляв, що в Україні закриті понад 80% пляжів. За його словами, основна причина - неготовність дозвільних документів.